poniedziałek, 12 marca 2012

Mistrzostwa Polski Juniorów. Młodzi nafciarze ze srebrem

Piłkarze ręczni Orlen Wisły nie zdołali obronić wywalczonego w ubiegłym roku tytułu mistrzowskiego. W meczu finałowym płocczanie musieli uznać wyższość KSSPR Końskie, przegrywając 30:32. W wybranej przez trenerów najlepszej siódemce turnieju znalazło się dwóch zawodników z Płocka – bramkarz Adam Morawski (na zdjęciu) oraz prawoskrzydłowy Michał Sikorski.

Mecz finałowy rozpoczął się pod dyktando ekipy prowadzonej przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela, którzy już po czterech minutach prowadzili 3:0. Później młodzi nafciarze jeszcze nieznacznie powiększyli swoją przewagę i do końca pierwszej połowy spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na placu gry.

Niestety, w pierwszych dziesięciu minutach po przerwie sprawnie dotychczas działająca płocka maszyna nagle się zacięła. Na osiem bramek zdobytych przez KSSPR Orlen Wisła odpowiedziała tylko trafieniem Pawła Płońskiego. Owszem, do końca meczu młodzi nafciarze próbowali jeszcze gonić wynik, ale nie byli w stanie zmniejszyć dystansu do mniej niż dwóch oczek. A kiedy rozbrzmiała ostatnia syrena turnieju finałowego, na świetlnej tablicy widniał rezultat 32:30 dla Końskich. Tym samym po roku przerwy zespół KSSPR odzyskał mistrzowski tytuł w kategorii juniorów.

Orlen Wisła Płock - KSSPR Końskie 30:32 (17:14)
Orlen Wisła Płock: Morawski, Marciniak - Zalewski, J.Sikorski 1, Góralski, Płoński 3, Olszewski 3, Mikołajewski 4, Wojkowski 5, Dądalski 4, Tokaj 3, M.Sikorski 7, Jankowski