piątek, 9 marca 2012

Mistrzostwa Polski Juniorów. Młodzi nafciarze zagrają o złoto

KSSPR Końskie to przeciwnik Orlen Wisły Płock w meczu, który zadecyduje o złocie juniorskich mistrzostw Polski w piłce ręcznej. W piątkowych półfinałach młodzi nafciarze pokonali Szczypiorniaka Olsztyn 22:21, natomiast zawodnicy z Końskich ograli 23:16 Agrykolę Warszawa. Pojedynek o pierwsze miejsce w tegorocznej edycji MPJ rozpocznie się w sobotę 10 marca o 16.00. Dwie godziny wcześnie o brązowe medale zagrają Agrykola Warszawa i Szczypiorniak Olsztyn.

Początek półfinału należał do ekipy z Olsztyna, która w pierwszych minutach trzykrotnie obejmowała prowadzenie. Drużyna prowadzona przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela każdym razem błyskawicznie odrabiała straty, aby w końcu zdobyć trzy bramki z rzędu i uzyskać nieznaczne prowadzenie. Z czasem urosło ono aż do siedmiu oczek. Ekipa z Olsztyna nie zamierzała jednak tanio sprzedawać skóry i dzięki uważniejszej grze w końcówce pierwszej połowy zdołała zredukować swoje straty do czterech bramek.

Po przerwie początkowo wydawało się, że płocczanie mają wszystko pod kontrolą. Niestety, w 43. minucie – przy stanie 19:14 coś gwałtownie załamało się w grze młodych nafciarzy. Szczypiorniak powoli, ale systematycznie odrabiał straty, a minutę przed końcem, po dwóch bramkach Piotra Dzido, doprowadził do remisu 21:21. Ostatnie słowo należało jednak do płocczan, a konkretnie do Michała Sikorskiego, który zdobył ostatniego gola, zapewniając swojej drużynie wygraną.

Sobotni finał zapowiada się bardzo emocjonująco, zmierzą się w nim bowiem dwa zespoły, które w ostatnich latach stawały na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski Juniorów. Szanse Orlen Wisły i KSSPR Końskie należałoby oceniać na równi, a wskazywanie faworyta jest jak wróżenie z fusów.

Wisła Płock - Szczypiorniak Olsztyn 22:21 (14:10)
Wisła: Morawski, Marciniak - Zalewski, Góralski 6, J. Sikorski, Olszewski 4, Mikołajewski 2, Wojkowski 2, Dądalski, Tokaj 5, Jankowski 1, Lewandowski 1, M. Sikorski 1, Płoński.