sobota, 10 marca 2012

Mistrzostwa Polski Juniorek. Dąbrówka raz jeszcze

Piłkarki ręczne AZS PWSZ Płock wygrały z Conradem Gdańsk 33:27, dzięki czemu w niedzielę zagrają w meczu decydującym o piątym miejscu w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorek. Ekipa prowadzona przez trenerów Marka Przybyszewskiego i Jarosława Stawickiego w niedzielę 11 marca o 11.00 zmierzy się z Dąbrówką Gniezno. Obie ekipy spotkały się już w pierwszym pojedynku fazy grupowej. Wówczas górą były płocczanki, które wygrały 35:25, chociaż po pierwszej połowie prowadziły różnicą zaledwie jednego gola.

W fazie grupowej gdańszczanki zdołały wywalczyć tylko jeden punkt za zremisowane spotkanie z Sośnicą Gliwice. W meczu z Jutrzenką ze wszelkich sił dążyły jednak do wygranej, stawiając zacięty opór ekipie prowadzonej przez trenerów Marka Przybyszewskiego i Jarosława Stawickiego.

Do przerwy płocczanki prowadziły zaledwie dwoma oczkami. Po zmianie stron zaczęły jednak w końcu łapać swój właściwy rytm, zyskując coraz bardziej wyraźną przewagę. Ostatecznie, kiedy zabrzmiała końcowa syrena, przewaga miejscowych sięgnęła sześciu oczek. Po raz kolejny w roli egzekutorki doskonale spisała się Edyta Charzyńska, zdobywając aż jedenaście bramek. Dzielnie wspierała ją Paulina Zaremba, która miała tylko jedno trafienie mniej.

Gnieźnianki rozegrały bardzo emocjonujący pojedynek z Sośnicą Gliwice. Ostatecznie Dąbrówka okazała się minimalnie lepsza, wygrywając zaledwie jedną bramką (25:24). Dzięki temu ekipa z Gniezna po raz drugi w tym turnieju stanie do walki Jutrzenką. Mecz o piąte miejsce tegorocznych MPJ rozpocznie się w Orlen Arenie w niedzielę o 11.00.

AZS PWSZ Jutrzenka Płock – UKS Conrad Gdańsk 33:27 (16 : 14)
Jutrzenka: Sirojć, Obrębalska - Borysławska 3, Kwasiborska 2, Kotarska, Jasińska 1, Charzyńska 11, Laskowska, Neitsch 6, P. Zaremba 10, Dąbrowska, Rędzińska.

Conrad: Sadowska, Maciejewska - Kalinowska, Noga 3, Dąbek 6, Adamowicz, Wierzba 1, Zadrożna, Adamowicz 1, Kowalczyk 3, Szulc 3, Fornalik 10, Paciorek.