niedziela, 4 marca 2012

Jutrzenka zachowała pierwszoligowy status

Piłkarki ręczne AZS PWSZ Jutrzenka Płock zapewniły już sobie pozostanie w gronie pierwszoligowców na sezon 2012/2013. Podopieczne trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego przegrały wprawdzie na wyjeździe z MKS MOS Gniezno w pierwszym meczu fazy play-out, ale w kolejnym spotkaniu rozgromiły u siebie AZS AWF Volkswagen Poznań 31:19. Dzięki temu płocczanki na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają nad ekipą z Poznania bezpieczną dziesięciopunktową przewagę. A do drugiej ligi spada tylko jeden zespół.

Już w Gnieźnie płocczanki były bardzo bliskie osiągnięcia swojego celu, którym było pozostanie w gronie pierwszoligowców. Po pierwszych trzydziestu minutach ekipa Jutrzenki remisowała z tamtejszym MKS MOS 11:11. Przed drugą połową spotkania jego końcowy wynik pozostawał więc sprawą otwartą. Emocjonująca walka trwała do końcowej syreny. Niestety, nieco więcej szczęścia miały miejscowe zawodniczki, które schodziły z placu gry, ciesząc się skromną, jednobramkową wygraną. Wśród gnieźnianek wyróżniła się zdobywczyni siedmiu bramek Paulina Stachowiak. Najskuteczniejszą z zawodniczek z Płocka okazała się Paulina Zaremba, która trafiała pięciokrotnie.

Zajmująca ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli ekipa AZS AWF Volkswagen Poznań w Płocku skazywana była z góry na wysoką porażkę. Tymczasem w pierwszej połowie trzymała się zupełnie nieźle, przegrywając po 30 minutach zaledwie dwiema bramkami.

Po zmianie stron wszystko wróciło jednak do normy. Przyjezdne przez całą drugą połowę zdobyły zaledwie osiem goli, tracąc przy tym aż 18. I tym razem najskuteczniejszą z zawodniczek Jutrzenki była Paulina Zaremba, która siedmiokrotnie wpisywała się na listę strzelców. Utrzymująca się od dłuższego czasu doskonała dyspozycja rzutowa i skuteczność tej zawodniczki muszą cieszyć trenerów w kontekście zaczynających się już za kilka dni mistrzostw Polski juniorek. Jeśli Paulina wciąż będzie spisywać się tak dobrze, może stać się jedną z gwiazd tej imprezy.