wtorek, 27 marca 2012

Duninów w czołówce, Unia i Start na czele


Wisła Duninów nie rezygnuje z walki o awans do północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi. W pierwszej wiosennej kolejce sezonu 2011/2012 pokonała na wyjeździe ekipę Stoczniowca Płock i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli. W płockiej A-klasie czołówka wciąż bez zmian. Na prowadzeniu Unia Czermno, drugie miejsce zajmuje Start Proboszczewice, wyprzedzając zaledwie o jeden punkt Polonię Radzanowo.Ekipa z Duninowa to jedyny zespół z powiatu płockiego występujący w klasie okręgowej, który zachował jeszcze szansę awansu do czwartej ligi. Wprawdzie Wisła do prowadzącego w tabeli Mazura Gostynin ma aż siedem punktów straty, ale od zajmującej drugie miejsce Bzury Chodaków dzielą ją zaledwie trzy oczka. Miejsce premiowane grą w barażach nie wydaje się więc być poza zasięgiem duninowian.

Pierwszym krokiem w drodze do ewentualnego awansu była wygrana 4:2 w 18. kolejce w wyjazdowym spotkaniu ze Stoczniowcem Płock. Tymczasem Bzura zachowała trzypunktową przewagę nad Wisłą, po tym jak rozgromiła u siebie Zryw z Bielska aż 10:1. Prowadzący w tabeli zadowolił się skromniutką wygraną w wyjazdowym meczu ze Skrą Drobin. Az dziewięć bramek obejrzeli kibice Skrwy Łukomie, którzy cieszyć się mogli ze zwycięstwa swojego zespołu ze Świtem Staroźreby. Ostre strzelanie urządzili sobie również piłkarze z Łącka i Iłowa. Nieznacznie skuteczniejsi okazali się w nim goście.

Prowadząca w A-klasie Unia Czermno nie musiała się specjalnie mocno wysilać, aby odnieść jednobramkowe zwycięstwo w wyjazdowym pojedynku z Relaksem Miszewo Murowane. Dzięki temu lider utrzymał siedmiopunktową przewagę nad Startem Proboszczewice, który pokonał u siebie Lwówiankę Lwówek zaledwie 3:2. Na trzecie miejsce spadła pauzująca w tej kolejce Polonia Radzanowo. O ile awans do klasy okręgowej Unii Czermno jest już niemal pewny, należy się spodziewać, że o drugie miejsce premiowane awansem do końca walczyć będą Start z Polonią.

Płocka B-klasa swoje wiosenne rozgrywki rozpocznie dopiero w połowie kwietnia.

Wyniki:
Klasa okręgowa, 18. kolejka: Kormoran Łąck - Unia Iłów 3:4, ULKS Ciółkowo - Pogoń Słupia 1:3, Skra Drobin - Mazur Gostynin 0:1, Bzura Chodaków - Zryw Bielsk 10:1, Stoczniowiec Płock - Wisła Nowy Duninów 2:4, Huragan Bodzanów - Wisła Sobowo 0:1, Orzeł Goleszyn - Wicher Cieszewo 2:2, Skrwa Łukomie - Świt Staroźreby 6:3. Tabela: 1. Mazur 49, 2. Bzura 45, 3. Wisła D. 42.


A-klasa: 14. kolejka: Spójnia Mała Wieś - Zorza Szczawin Kościelny 3:3, Czarni Rempin - Victoria Cekanowo 4:1, Start Proboszczewice - Lwówianka Lwówek 3:2, Relax Miszewo Murowane - Unia Czermno 1:2, Stegny Wyszogród - Sparta Mochowo 0:7, Kasztelan Białe Błoto - Orkan Lelice 2:2. Pauzowała: Polonia Radzanowo. Tabela: 1. Unia 36, 2. Start 29, 3. Polonia 28.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz