sobota, 4 lutego 2012

Tym razem porażka

Bez leczących drobne urazy Łukasza Nadolskiego, Eivinasa Zagurskasa i Mosarta zagrała Wisła w wyjazdowym meczu kontrolnym z Elaną Toruń. Trudno jednak porażkę 1:3 z drugoligowcem usprawiedliwiać brakiem trzech zawodników z podstawowego składu. Tym bardziej, że podopieczni trenera Libora Pali przez większą część meczu mieli dość wyraźną przewagę. Byli jednak rażąco nieskuteczni, a przy tym popełnili kilka błędów w defensywie, które zawodnicy z Torunia potrafili bezwzględnie wykorzystać.

Gdyby w pierwszej połowie Ricardinho i Joao Paulo Daniel wykorzystali chociaż część ze swoich podbramkowych sytuacji, Wisła powinna prowadzić różnicą kilku bramek. Niestety, obaj zawodnicy z Brazylii mieli mocno rozregulowane celowniki.

Tymczasem gospodarze atakowali wprawdzie stosunkowo rzadko, ale za to wyjątkowo skutecznie. Pierwszego gola zdobyli z rzutu karnego podyktowanego po starciu Fabiana Hiszpańskiego z jednym z miejscowych napastników. Niespełna dziesięć minut później Piotr Petasz pośliznął się, wybijając piłkę z piątego metra, co miejscowi skwapliwie wykorzystali, zdobywając drugiego gola.

Po zmianie stron wciąż przeważali nafciarze, ale skuteczność w dalszym ciągu była ich najpoważniejszym problemem. A na domiar złego Piotr Petasz nie upilnował jednego z napastników Elany, który po raz trzeci pokonał Borisa Peskovicia. Dopiero 13 minut przed końcowym gwizdkiem honorowego gola dla Wisły zdobył Kamil Biliński.

Elana Toruń - Wisła Płock 3:1 (2:0)
Bramki: Sędziak (18. - karny), Lewandowski (29.) i Maćkiewicz (60.) dla Elany oraz Biliński (77.) dla Wisły.

Elana: Bebłowski - Świderek, Bartkiewicz, Czarnecki,Gajda - Grudzień, Rogóż, Kikowski, Sędziak - Mikołajczak, Lewandowski oraz (po przerwie Gościński, Żbikowski, Zamiatowski, Młodzieniak, Maćkiewicz, Nowosielski).
Wisła: Pesković - Hiszpański (35. Jakubowski), Wyczałkowski, Radić, Petasz - Jaroń (46. Sekulski), Zembrowski (46.Rutkowski) , David (46. zaw. testowany), P. Kamiński (46. Matar) - Daniel, Ricardinho (46.Biliński).