poniedziałek, 27 lutego 2012

Passy młodych szczypiornistów ciąg dalszy

Piąty z rzędu mecz bez porażki zanotowali na swoim koncie młodzi piłkarze ręczni występujący w I lidze w barwach drugiej Orlen Wisły. Tym razem pokonali Wolsztyniaka Olsztyn 29:27. Mecz odbył się w hali Chemika, ponieważ w tym samym czasie w Orlen Arenie trwały przygotowania do innej imprezy, o komercyjnym charakterze. Aż 18 bramek dla gospodarzy zdobyli doskonale dysponowani rzutowo Michał Obiała i Grzegorz Gomółka.

Mecz z Wolsztyniakiem od pierwszego gwizdka sędziów aż do końcowej syreny był niesamowicie wręcz wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie uzyskać wyraźnej przewagi, która pozwoliłaby spokojnie kontrolować przebieg wydarzeń na placu gry.

Po 30 minutach na świetlnej tablicy Blaszak Areny widniał remisowy rezultat 12:12. Niespełna sześć minut przed końcem podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego remisowali 24:24. Na szczęście zdołali zdobyć trzy bramki z rzędu, dzięki czemu dowieźli do końca meczu korzystny dla siebie rezultat.

Klasą dla siebie był w tym spotkaniu Michał Obiała, który zdobywając jedenaście goli, potwierdził swoje reprezentacyjne aspiracje. Siedem razy piłkę w bramce rywali umieścił „wypożyczony” z pierwszego zespołu Grzegorz Gomółka.

Orlen Wisła II Płock – KPR Wolszytniak Wolsztyn 29:27 (12:12)