środa, 22 lutego 2012

Dobry początek sezonu płockich specjalistów MTB


Kolarze z Akademii Ruchu Płock mają już za sobą pierwszy start w cyklu zimowych maratonów Northec MTB Zima. W Karczewie klasą błysnął przede wszystkim jedenastoletni Szymon Bregier, który okazał się zdecydowanie najlepszy w swojej kategorii wiekowej. Po drugie miejsce w kategorii M6 sięgnął natomiast Ryszard Chrzanowski.


Na pierwszy zimowy maraton, który odbywał się w Karczewie, wyjechała rodzinna ekipa z Płocka, w której znaleźli się dziadek Ryszard Chrzanowski (rocznik 1946), zięć Piotr Bregier (1968) oraz wnuk Szymon Bregier (2001).

Trasa, którą przygotował znany niegdyś kolarz Cezary Zamana, była bardzo wymagająca. Bez dobrej techniki jazdy i odpowiednio przygotowanego sprzętu trudno było marzyć o osiągnięciu dobrego wyniku. Nie bez znaczenia był właściwy dobór opon i ich odpowiednie ciśnienie.

Szymon Bregier stoczył niezwykle zacięty pojedynek z Maciejem Proniewiczem z Mińska Mazowieckiego. Ostatecznie o trzy sekundy lepszy okazał się młody płocczanin, udowadniając w ten sposób, że nieprzypadkowo jest mistrzem Polski w swej kategorii wiekowej. – Niemałe znaczenie dla formy Szymona mają treningi pływackie pod okiem Pawła Sulińskiego oraz dodatkowe zajęcia z Jurijem Szyczkowem – powiedział „Sportowcowi Płockiemu” ojciec młodego zawodnika. – To dowód na to, że pływanie korzystnie wpływa na rozwój fizyczny i wysiłkowy każdego dziecka.

W kategorii M6 jako drugi do mety dotarł Ryszard Chrzanowski. Natomiast Piotr Bregier w kategorii M4 zajął dwunastą lokatę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz