środa, 22 lutego 2012

Z Grunwaldem na remis

Czwarty z rzędu mecz bez porażki w pierwszej lidze zanotowali na swoim koncie piłkarze ręczni Orlen Wisły II Płock. Tym razem jednak podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego musieli zadowolić się remisem 29:29 w meczu z Grunwaldem-Allegro Poznań. Losy wyniku tego pojedynku ważyły się dosłownie do ostatnich jego sekund.

W pierwszej połowie młodzi płocczanie dość szybko osiągnęli przewagę, która w pewnym momencie wynosiła aż sześć oczek. W końcówce tej części gry Grunwald zdołał jednak zmniejszyć część swoich strat i do przerwy rezerwy Orlen Wisły prowadziły już tylko 13:10.

Kiedy po zmianie stron podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego dość szybko powiększyli swoją przewagę do pięciu goli, wydawało się, że powinni spokojnie dowieźć korzystny dla siebie rezultat do końcowej syreny. Niestety, przez kolejnych dziesięć minut zdobyli zaledwie dwie bramki, tracąc w tym czasie aż osiem. Niespełna pięć minut przed końcem Orlen Wisła II miała trzybramkową stratę do przyjezdnych. Młodzi nafciarze zdołali jednak poderwać się do walki i nie tylko odrobić stratę, ale nawet wyjść na prowadzenie. Niestety, ostatnie słowo należało do Grunwaldu, który wyrównał wynik spotkania.

Orlen Wisła II Płock - Grunwald Poznań 29:29(13:10)
Orlen Wisła II: Dudek, Marciniak – Bożek 1, Obiała 4, Kozłowski, Rupp 7, Orędowicz, Wojkowski 4, Płoński 1, M. Sikorski 8, Miedziński 3.

Grunwald: Tarko - Wachowiak, Krystkowiak 2, Guraj 5, Adamczak 2, Tyc, Martyński 13, Kaczmarek 5, Koch 1, Walczak 1.