czwartek, 23 lutego 2012

Brazylijskie strzelanie


W ostatnim meczu kontrolnym przed wyjazdem do Pragi Wisła pokonała 3:1 Pelikana Łowicz. Autorami wszystkich bramek dla zespołu z Płocka byli występujący w nim Brazylijczycy. Już w piątej minucie meczu Richard David doznał bardzo poważnie wyglądającej kontuzji, po której został odwieziony do lekarza. Okazało się, że ma rozległe rozcięcie głowy, na które lekarze założyli kilka szwów. Po dwóch dniach wolnego w niedzielę piłkarze wyruszą do Pragi.


Kontrolne spotkanie z Pelikanem Łowicz kończyło drugi etap przygotowań zespołu prowadzonego przez trenera Libora Palę do wiosennych meczów pierwszoligowego sezonu 2011/2012. Chociaż mecz toczony był w ciężkich warunkach atmosferycznych zarówno czeski szkoleniowiec Wisły, jak i prowadzący ekipę z Łowicza, doskonale znany w Płocku, Robert Wilk, byli zadowoleni z postawy swoich zawodników. Jedynym poważnym problemem trenera nafciarzy była wspomniana wyżej kontuzja Richarda Davida.

W Wiśle zabrakło leczących urazy i narzekających na problemy zdrowotne Łukasza Nadolskiego, Piotra Petasza, Łukasza Sekulskiego, Artura Wyczałkowskiego, Eivinasa Zagurskasa i Rafała Zembrowskiego. Mimo tych absencji przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, a jej ukoronowaniem były bramki, które zdobyli doskonale już znani płockim kibicom Joao Paulo Daniel i Ricardinho oraz nowy nabytek płockiego zespołu Mosart Alves.

Wisła Płock - Pelikan Łowicz 3:1 (2:0)
Bramki:
Daniel (15.), Ricardinho (40.) i Mosart (67.) dla Wisły oraz Kosiorek (65.) dla Pelikana
Wisła: K. Kamiński - Jakubowski (60. Hiszpański), Bieńkowski, Radić, Jaroń - Ricardinho (55. Mitura), David (5. Biliński, 75. P. Kamiński), Rutkowski, Matar - Daniel (70. Kołodziejski), Mosart.
Pelikan: Jędrzejewski - Domińczak, Gołka, Brodecki, Adamczyk - Wyszogrodzki, Gamla, Łakomy, Kuklis - Solecki, Kowalczyk oraz Stodoła, Szmajda, Kosiorek, Łochowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz