czwartek, 23 lutego 2012

Juniorki w Płocku, juniorzy w Szczecinie, seniorzy w Kielcach


AZS PWSZ Jutrzenka Płock będzie gospodarzem finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek. Impreza odbędzie się w Orlen Arenie od 6 do 11 marca 2012 roku. Decyzję w tej sprawie podjęła Komisja Rozgrywek Młodzieżowych Związku Piłki Ręcznej w Polsce, doceniając w ten sposób doskonałą organizację odbywających się w Płocku ćwierćfinału i półfinału. Juniorzy Orlen Wisły o medale mistrzostw Polski walczyć będą w Szczecinie. Natomiast zgodnie z decyzją Kolegium Ligi ZPRP Final Four Pucharu Polski mężczyzn odbędzie się w Kielcach.


AZS PWSZ Jutrzenka Płock zdecydowanie wygrała turniej ćwierćfinałowy, później zaś nie dała szans rywalkom w półfinale. Nie mniej istotne od wyników sportowych były również starania organizatorów, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Doceniły to władze sportu młodzieżowego w ZPRP powierzając Jutrzence organizację finału mistrzostw Polski juniorek. Dzięki temu do Płocka przyjedzie osiem najlepszych drużyn w Polsce.

W pierwszej fazie uczestnicy MPJ zostaną podzieleni na dwie grupy. W grupie M zagrają: AZS PWSZ Jutrzenka Płock, KSS Kielce, Vistal-Łączpol Gdynia oraz Dąbrówka Gniezno. W grupie N rywalizować będą: Ruch Chorzów, Conrad Gdańsk, MTS Kwidzyn oraz Sośnica Gliwice.

Juniorzy Orlen Wisły o mistrzostwo Polski walczyć będą w Szczecinie. Zespół prowadzony przez trenerów Roberta Jankowskiego i Rafała Kuptela znalazł się w grupie N, w której wystąpią także: Kusy Szczecin, Agrykola Warszawa i Anilana Łódź. W grupie M grać będą: KSSPR Końskie, Szczypiorniak Olsztyn, Nielba Wągrowiec i Siódemka Chełmek. Turniej finałowy MPJ w Szczecinie rozpocznie się 5, a zakończy 10 marca 2012 roku.

Tymczasem zgodnie z decyzją podjętą przez Kolegium Ligi ZPRP Final Four pucharu Polski mężczyzn odbędzie się w Kielcach. W sobotę 14 kwietnia w meczach półfinałowych Orlen Wisła Płock zagra z Azotami Puławy, a Vive Targi Kielce z MMTS-em Kwidzyn. Dzień później przegrani z półfinałów zagrają o trzecie, a wygrani – o pierwsze miejsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz