środa, 11 stycznia 2012

Sypa, Kwiatek, Gadżet i Wichura jadą do Serbii!

To prawdziwa wiadomość dnia, na którą czekał cały Płock, choć wciąż wydaje się nieprawdopodobna. Posądzany o niechęć do zawodników Orlen Wisły Bogdan Wenta w 16 osobowej reprezentacji Polski na zaczynające się w niedzielę mistrzostwa Europy w Serbii znalazł miejsce dla aż czterech zawodników z płockiego klubu. Marcina Wicharego, Zbigniewa Kwiatkowskiego, Kamila Syprzaka i Adama Wiśniewskiego. Cała czwórka została już powołana wcześniej na turniej Totalkredit Cup w Danii. I wszyscy płocczanie należeli do wybijających się zawodników tego turnieju. Ale do pełni szczęścia - oficjalnych powołań droga była jeszcze daleka. Wreszcie, podczas konferencji prasowej w Jachrance pod Warszawą, trener reprezentacji Polski ogłosił oficjalny skład kadry na EHF Euro 2012, w którym znaleźli się wszyscy czterej płocczanie.
Syprzak to absolutny debiutant na imprezie tej rangi. Wiśniewski i Wichary mają już za sobą występy na imprezach najwyższej rangi, ale "Wichura" wreszcie pojedzie w charakterze pierwszego bramkarza. Zbigniew Kwiatkowski do tej pory musiał ustępować miejsca Arturowi Siódmiakowi, ale ten, co ciekawe do Serbii nie jedzie wcale. Z mistrzostw świata w Niemczech w 2007 roku płocczanin przywiózł srebrny medal, ale ani razu nie było dane kibicom zobaczyć go na boisku. Tym razem jest szansa, że wszystkich czterech płocczan będzie można oglądać w każdym z meczów. 

A pierwsze spotkanie już w niedzielę (godz. 18.15) z gospodarzami imprezy. Następnym przeciwnikiem we wtorek 17 stycznia o tej samej porze będzie reprezentacja Słowacji. Ostatni mecz w grupie eliminacyjnej Polacy rozegrają z Duńczykami w czwartek o 18.15. Z grupy do dalszych gier awansują trzy zespoły. 

Oficjalny skład kadry na ME w Serbii - bramkarze: Marcin Wichary (SPR Wisła Płock SA), Piotr Wyszomirski (KS Azoty Puławy); rozgrywający: Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski (obaj Rhein-Neckar Loewen), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin); Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madryt), Michał Jurecki, Grzegorz Tkaczyk, Mateusz Zaremba (wszyscy KS Vive Targi Kielce); obrotowi: Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg), Zbigniew Kwiatkowski, Kamil Syprzak (obaj SPR Wisła); skrzydłowi: Patryk Kuchczyński (Vive Targi), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke GmbH), Adam Wiśniewski (SPR Wisła).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz