wtorek, 31 stycznia 2012

Powtórka z Radomia

Trzynastoletnia Katarzyna Bagrowska (na zdjęciu) z Nadwiślanina Płock, zeszłoroczna trzykrotna medalistka mistrzostw Polski młodziczek zajęła miejsce 7-8. podczas rozegranego w Nadarzynie III Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego w tenisie stołowym w kategorii seniorek. To drugi z rzędu tak dobry wynik płocczanek w tej kobiecej kategorii wiekowej, mimo, że do klasycznego wieku seniorek wciąż im daleko, a starty wśród dorosłych traktowane są bardziej szkoleniowo, jako przygotowanie do zmagań wśród rówieśniczek. Turniej w Nadarzynie był też okazją do wręczenia odznak zasłużonych dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Srebrną odznakę otrzymała płocczanka Izabela Rozner, która po bogatej karierze zajmuje się obecnie sędziowaniem. Złotą odznakę przyznano Grzegorzowi Lipczyńskiemu, trenerowi Nadwiślanina Płock. Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego ogłosił terminarz rundy rewanżowej II ligi tenisa stołowego kobiet, w której występują podopieczne odznaczonego trenera - dziewczęta Nadwiślanina Płock.
Na pierwsze w tym roku zawody kwalifikacyjne do mistrzostw Polski pojechała trzyosobowa reprezentacja płockiego klubu. Losowanie było niezbyt korzystne dla płocczanek, bo mimo, że w zawodach startowało 25 zawodniczek, to w decydujących o pozostaniu w turnieju grach musiały walczyć między sobą. Z rywalizacji tej tym razem zwycięsko wyszła Kasia Bagrowska, pokonując najpierw 3:0 w setach swoją rówieśniczkę z Nadwiślanina Annę Wereszczaka, a następnie 3:1 rok starszą Annę Nowakowską, która w Płocku gra dopiero pierwszy sezon. Pierwsze zwycięstwo było niewątpliwie rewanżem za porażkę podczas II WTK w Radomiu, gdzie Ania Wereszczaka, jako pierwsza z Nadwiślanina zameldowała się na miejscu 7-8. WTK seniorek. 

Wcześniej wszystkie trzy płocczanki musiały poznać gorycz porażki ze starszymi zawodniczkami. Odważny ofensywny styl gry przeciw znacznie bardziej doświadczonej szesnastolatce z Nadarzyna, byłej juniorskiej kadrowiczce Oldze Szymańskiej, Ania Wereszczaka przypłaciła wysoką przegraną, zdobywając zaledwie po kilka punktów w każdym z setów, ale parę wymian piłek przyciągnęło uwagę obserwatorów tego pojedynku. Anna Nowakowska tymczasem chyba zbyt wcześnie uwierzyła w wygraną z Justyną Tusień z KS Spójnia Warszawa, co również wykorzystała rywalka pokonując płocczankę w czterech setach.

Najbliżej zwycięstwa w przegranym pojedynku turnieju głównego była Kasia Bagrowska, której forma zaprezentowana w Nadarzynie może być dobrym prognostykiem przed drugą częścią sezonu. Płocczanka prowadziła już 2:1 w setach z kolejną nadarzynianką - była kadrowiczką - Dominiką Konofał, ale czwartą partię przegrała walcząc na przewagi i w piątej nie nawiązała już walki z rywalką.

W turnieju pocieszenia o III miejsce było już znacznie lepiej. Po pokonaniu swoich koleżanek klubowych Kasia wyeliminowała z turnieju osiemnastoletnią Sylwię Borkowską z MKS Pogoń Siedlce, po czym w grze o pierwszą szóstkę zawodów musiała uznać wyższość Szymańskiej, która zajęła potem 4 miejsce w turnieju. Bagrowska i Wereszczaka dzięki punktom zdobytym podczas WTK seniorek będą mogły wziąć udział w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w tej kategorii wiekowej. Anna Nowakowska oraz dwie zawodniczki Nadwiślanina, które nie pojechały do Nadarzyna - Sylwia Szelkowska i Aleksandra Lau, muszą poczekać na wyniki III Ogólnopolskiego TK seniorów i na miejsca zwolnione przez zawodniczki z Mazowsza, które ewentualnie otrzymają prawo gry w mistrzostwach Polski bez konieczności udziału w eliminacjach.

W zawodach wzięła również udział Wiktoria Ziemkiewicz, jedenastoletnia uczennica SP 20 w Płocku, ubiegłoroczna złota medalistka nieoficjalnych mistrzostw Polski w najmłodszej kategorii wiekowej - żaczek (10 lat i młodsi) obecnie występująca w barwach GLKS Nadarzyn. Płocczanko - nadarzynianka zajęła miejsce w przedziale 17-20.

Tymczasem MOZTS opublikował weryfikację i terminarz rundy rewanżowej II ligi kobiet, w której występują młode dziewczęta Nadwiślanina. Wszystkie wyniki pierwszej rundy zweryfikowano pozytywnie i tabela nie uległa zmianie. Płocczanki zajmują drugie miejsce w tabeli, ale do lidera KS Spójni II Warszawa mają trzy punkty straty i aby walczyć o prawo do gry w barażach o pierwszą ligę w bezpośrednim meczu z liderkami, muszą liczyć na ich potknięcie, jednocześnie wygrywając wszystkie swoje spotkania. Pierwsze już w sobotę 18 lutego z UKS Alfa Gostynin.

Nadarzyn, 29 stycznia 2012 r. III WTK Seniorów. Gry zawodniczek Nadwiślanina - I runda: Olga Szymańska (GLKS Nadarzyn) - Anna Wereszczaka (MLUKS Nadwiślanin Płock) 3:0 (11-2, 11-1, 11-2);  Justyna Tusień (KS Spójnia Warszawa) - Anna Nowakowska (Nadwiślanin) 3:1 (6-11,11-7, 11-7, 11-8); Monika Nogaj (KTS Broń Radom) - Katarzyna Bagrowska (Nadwiślanin) 0:3 (2-11, 5-11, 5-11). II runda: Dominika Konofał (Nadarzyn) - Bagrowska 3:2 (8-11, 11-6, 4-11, 12-10, 11-6).
Turniej pocieszenia - I runda: Nowakowska - Zakrzewska 3:2 (11-7, 11-9, 8-11, 12-14, 11-4). II runda: Wereszczaka - Bagrowska 0:3 (5-11, 8-11, 8-11); Dominika Rębelska (Spójnia) - Nowakowska 2:3 (8-11, 11-9, 11-7, 5-11, 3-11). III runda: Bagrowska - Nowakowska 3:1 (12-10, 10-12, 11-4, 11-6). IV runda: Sylwia Borkowska (MKS Pogoń Siedlce) - Bagrowska 1:3 (9-11, 6-11, 11-9, 8-11). V runda: Szymańska - Bagrowska 3:1 (9-11, 11-6, 11-5, 11-5).
Mecz o przedział miejsc 17-20: Rębelska - Wereszczaka 0:3 (6-11, 7-11, 8-11).
Kolejność końcowa: 1. Zuzanna Samsel, 2. Monika Żbikowska, 3. Karolina Tokarczyk, 4. Szymańska (wszystkie Nadarzyn), ..., 7-8. Bagrowska, ..., 13-16. Nowakowska, 17-20. Wereszczaka (startowało 25 zawodniczek).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz