czwartek, 8 grudnia 2011

Rywale znowu lepsi. Orlen Wisła II – Arot Astromal 21:28

Rezerwy Orlen Wisły przegrały kolejny mecz w sezonie 2011/2012. Tym razem ekipa prowadzona przez trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego musiała uznać wyższość walczącej o awans do PGNiG Supeligi ekipy z Leszna. Tym samym płocczanie wciąż pozostają bez wygranej we własnej hali. Jedyne w tym sezonie zwycięstwo zaliczyli bowiem w Gdańsku z ekipą Spójni-Wybrzeża. Następną szansę na przełamanie złej passy rezerwy Orlen Wisły będą miały już w najbliższą sobotę w spotkaniu z Pomezanią Malbork. Pierwszy mecz rundy rewanżowej obecnego sezonu będzie jednocześnie ostatnim spotkaniem w tym roku.

Niestety, płocczanie pierwszą rundę rozgrywek zakończyli dziesiątą porażką. Drużyna leszczyńskiego Arotu Astromalu już w pierwszej połowie zdołała sobie wypracować sześciobramkową przewagę. Dzięki temu po zmianie stron spokojnie kontrolowała wynik. Wielkopolanie udowodnili tym meczem, że ich wysoka pozycja w tabeli nie jest wyłącznie dziełem przypadku, a marzenia o awansie do PGNiG Superligi są całkiem realne.
Najskuteczniejszym z graczy płockiego zespołu tym razem okazał się „wypożyczony” z pierwszej drużyny Vukasin Rajković, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jednego gola mniej zdobył Kacper Adamski. Po sześć bramek dla ekipy z Leszna zdobyli Marcin Giernas i Hubert Szkudelski.

W sobotę 10 grudnia rezerwy Orlen Wisły po raz ostatni w tym roku pojawią się na placu gry. Płocczanie zmierzą się z Pomezanią Malbork, która jako ostatnia dołączyła do grona pierwszoligowców, zastępując AZS PW Warszawa, z którym płocczanie grać mieli w pierwszej kolejce.

W Malborku podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego przegrali 19:32. Gospodarze już w pierwszej połowie byli zdecydowanie lepsi, wygrywając ją 20:9. Dzięki temu po przerwie mogli zagrać nieco bardziej swobodnie, utrzymując wysokie prowadzenie. Dziewięć bramek dla Pomezanii zdobył w tym meczu Dariusz Kawczyński, a tylko jedną mniej Wojciech Lipiński. Najskuteczniejszym z nafciarzy był Patryk Orędowicz, który trafiał czterokrotnie.

Orlen Wisła II Płock - Arot Astromal Leszno 21:28 (10:16)