czwartek, 1 grudnia 2011

Płocki szkoleniowiec uhonorowany


Trenerem roku 2011 wybrany został Wojciech Jankowski, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w ponad stuletniej historii Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. Wyboru dokonała kapituła Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Decyzja zapadła podczas corocznej kursokonferencji szkoleniowców, która tym razem odbywała się w Poznaniu. - Chciałbym, aby za rok podobną nagrodę odbierało czterech trenerów, bo oznaczałoby to, że zdobyliśmy cztery medale olimpijskie – powiedział Sportowcowi Płockiemu tegoroczny laureat. 


Wojciech Jankowski sześciokrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich. W 1988, 1992 i 1996 startował jako zawodnik. Podczas igrzysk w Barcelonie płynął w czwórce ze sternikiem, zdobywając brązowy medal. Jako trener prowadził polskie osady na igrzyskach w latach 2000, 2004 i 2008. Od 1978 do 1998 roku – z dwuletnią przerwą na służbę wojskową (pływał wówczas w barwach Zawiszy Bydgoszcz) Wojciech Jankowski startował w barwach PTW Płock.


Obecnie Wojciech Jankowski pracuje z reprezentacyjną męską ósemką, która w tym roku wywalczyła w bułgarskim Płowdiw złoty medal mistrzostw Europy, natomiast podczas mistrzostw świata rozegranych w słoweńskim Bledzie, zdobyła wprawdzie czwarte miejsce (do brązu zabrakło Polakom 0,9 sekundy), ale wywalczyła awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Konkurentami Wojciecha Jankowskiego podczas wyborów trenera roku 2011 byli Marcin Witkowski i Aleksander Wojciechowski. – Było mi bardzo miło, że zostałem tak uhonorowany, wygrywając z bardzo dobrymi szkoleniowcami, prowadzącymi utytułowane osady. Takie rzeczy zdarzają się nieczęsto – powiedział Sportowcowi Płockiemu Wojciech Jankowski. – Marzę o tym, aby za rok tytuł trenera roku przypadł czterem szkoleniowcom. Oznaczałoby to bowiem, że zdobyliśmy cztery medale igrzysk w Londynie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz