czwartek, 1 grudnia 2011

Mustangi po rekrutacji

Chociaż w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka” zjawiło się mniej chętnych niż spodziewali się organizatorzy rekrutacji, jednak przed nowym sezonem stan osobowy płockich Mustangów może się znacząco powiększyć. Podczas najbliższych treningów oceniona zostanie przydatność kandydatów do gry na różnych pozycjach. – Zapowiadają się dobrze i na pewno wzmocnią drużynę, ale czeka ich jeszcze sporo ciężkiej pracy – ocenia Paweł Kosiński, jeden zawodnik Mustangów z czteroletnim stażem, jeden z prowadzących rekrutację. – Najbliższe treningi pokażą, na co ich stać.


Paweł Kosiński jest Mustangiem już od czterech lat. Przez ten czas dorobił się opinii jednego z najlepszych fullbacków w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego II. Dzięki swojemu doświadczeniu wie, jak oceniać kandydatów do gry. – Spodziewaliśmy się nieco większej liczby chętnych – przyznał Paweł Kosiński. – Było jednak kilka ciekawych osób. Przyszło trzech dobrze zapowiadających się liniowych, dwóch linebackerów (obrońców) oraz trzech widereciwerów (skrzydłowych). Jednak na najbliższych treningach będziemy sprawdzać każdego pod kątem różnych pozycji.

Futboliści amerykańscy z Płocka trenują obecnie w siłowni Pure, gdzie zajmują się przygotowaniem siłowym do nowego sezonu. Zajęcia prowadzi Marcin Malesa, personalny trener siłowni, a jednocześnie runninback Mustangów. – To bardzo ciężkie treningi, ale cel w nadchodzącym sezonie mamy wysoki. Wysoki chociaż realny – powiedział Paweł Chlebny, rzecznik prasowy Mustangs Płock. – Nasz plan to komplet zwycięstw i awans do PLFA I. 

Czy będzie jeszcze jedna rekrutacja? Trener Paweł Kęsy na razie przygląda się poczynaniom nowych rekrutów.W sezonie 2012 Mustangi zamierzają wystawić także drugi zespół w rozgrywkach ligowych w PLFA 8 (w sezonie 2011 była to nieformalna trzecia liga. Nie wiadomo, jak będzie w sezonie 2012 . Na razie są to tylko plany. Ich realizacja będzie zależała od liczby graczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz