wtorek, 13 grudnia 2011

Płocczanie bezkonkurencyjni

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku wygrała ogólnopolski turniej piłki ręcznej, w którym wzięło udział 16 zespołów z całego kraju. W Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali ze sobą chłopcy urodzeni w roku 1999 i młodsi. Była to pierwsza tego typu impreza w Polsce. Młodzi płocczanie wygrali wszystkie swoje mecze. Najbardziej efektowne zwycięstwo odnieśli w meczu, który decydował o miejscu na najwyższym stopniu podium. Sędzią głównym zawodów był Jacek Wróblewski, były arbiter międzynarodowy z Płocka, doskonale znany w środowisku piłki ręcznej w całym kraju.
Losowanie grup pierwszej fazy zawodów odbyło się podczas konferencji technicznej (na zdjęciu), w której udział wzięli przedstawiciele organizatorów oraz trenerzy wszystkich zespołów. W tym gronie nie mogło, oczywiście, zabraknąć pracującego w SP 23 płockiego trenera Michała Królikowskiego.

Płocczanie w pierwszej fazie imprezy trafili do bardzo mocnej grupy, w której znalazły się również drużyny SP 1 Łuków, SP 91 Kraków oraz SP 14 Lubin. – Organizatorzy nie zdecydowali się na rozstawienie żadnego z zespołów, ale dokonali elektronicznego losowania – powiedział Sportowcowi Płockiemu trener Michał Królikowski. – Trafiliśmy więc do „grupy śmierci”, w której trudno byłoby wskazać jednoznacznie zdecydowanego faworyta.

Płocczan czekało więc ciężkie zadanie, bo marząc o medalach, musieli wyjść z grupy na pierwszym miejscu. Mecze trwały 2x10 minut z wyjątkiem pojedynków o miejsca 1-2 i 3-4, trwających 2x15 minut. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Michała Królikowskiego zmierzyli się ze szkoła z Krakowa, wygrywając 6:3. W rywalizacji z SP 1 Łuków płocczanie zdobyli aż 17 bramek, tracąc zaledwie pięć. Na koniec ekipa trenera Michała Królikowskiego stanęła do walki z Sp 14 Lubin. I tym razem płocczanie okazali się lepsi, wygrywając 10:6 i zapewniając sobie awans do półfinału.

O wejście do finału ekipa z Płocka walczyła z SP 2 Świebodzin. Do przerwy rywale prowadzili 6:2. Niespełna 40 sekund przed końcem drugiej połowy młodzi gracze ze Świebodzina mieli dwie bramki przewagi. I wtedy dał o sobie znać Krzysztof Chądzyński, który zdobył dwa gole, doprowadzając w ten sposób do remisu. Ten sam zawodnik zapewnił płocczanom zwycięstwo, zdobywając w dogrywce „złotą bramkę”.

Mecz finałowy z SP 4 Kwidzyn okazał się już tylko formalnością. Płocczanie już po kwadransie prowadzili 12:7, aby całe spotkanie zakończyć efektowną wygraną 21:10. Ekipa, która wystąpiła w Ostrowcu Świętokrzyskim składała się z uczniów dwóch klas sportowych z SP 23 – piątej i szóstej. – Wszyscy są zawodnikami pierwszego zespołu SKF Wisła Płock. W tym roku ta drużyna wygrała rozgrywki Orlen Handball Mini Ligi – powiedział Sportowcowi Płockiemu trener Michał Królikowski. – Nie chciałbym indywidualnie wyróżniać któregokolwiek z zawodników, bo cała drużyna zasłużyła na słowa najwyższego uznania. Chciałbym dodać, że w pracy z szóstoklasistami pomaga mi Cezary Raczkowski.

Ekipa SP 23 wystąpiła w Ostrowcu Świętokrzyskim w następującym składzie: Adrian Stępniak, Michał Słomczewski – Krzysztof Chądzyński, Dominik Bado, Patryk Iwaniak, Mikołaj Czapliński, Jakub i Mateusz Truszkowscy, Jakub Sowiński, Adrian Dzik, Mateusz Fuksiński, Filip Zubek.