piątek, 23 grudnia 2011

Nafciarze blisko wyjazdu na Euro

Marcin Wichary, Zbigniew Kwiatkowski (na zdjęciu), Kamil Syprzak i Adam Wiśniewski znaleźli się w 19-osobowej reprezentacji Polski, która została powołana na zgrupowanie w Legionowie na początku stycznia oraz na rozgrywany w Danii turniej, w którym oprócz gospodarzy zagrają Serbia,Islandia i Polska. W gronie zawodników rezerwowych pozostają Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski i Adam Twardo.


Trener Bogdan Wenta powołał do drużyny narodowej tylko dwóch bramkarzy. Jednym z nich jest Marcin Wichary, który w tej sytuacji może się czuć niemal pewnym kandydatem do wyjazdu na mistrzostwa Europy. Kołowym numer jeden w reprezentacji jest na pewno Bartosz Jurecki, a o drugie miejsce Zbigniew Kwiatkowski powalczy zapewne z Kamilem Syprzakiem. Atutem pierwszego z nich jest lepsza gra w defensywie, drugiego – znakomite warunki fizyczne i coraz lepsza gra w ataku. Wśród kandydatów do gry na lewym skrzydle pewniakiem jest Tomasz Tłuczyński. Bartłomiej Tomczak dochodzi do siebie po kontuzji. Jeśli zdoła się wykurować, zapewne pojedzie do Serbii. Jeśli nie – spore szanse na wyjazd może mieć Adam Wiśniewski.

Kadrowicze spotkają się 2 stycznia 2012 roku w Legionowie, a 6 stycznia zameldują się w Danii, gdzie wezmą udział w międzypaństwowym turnieju z udziałem Danii, Serbii i Islandii. Prawdopodobnie po powrocie z tej imprezy selekcjoner poda 16-osobową ekipę, która wyjedzie do Serbii na mistrzostwa Europy.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się bramkarze: Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock) i Piotr Wyszomirski (Azoty Puławy) oraz gracze z pola: Michał Jurecki, Tomasz Rosiński, Patryk Kuchczyński, Mateusz Zaremba, Bartłomiej Tomczak i Grzegorz Tkaczyk (wszyscy Vive Targi Kielce), Kamil Syprzak, Zbigniew Kwiatkowski, Adam Wiśniewski (wszyscy Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (MMTS Kwidzyn), Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski (obaj Rhein Neckar Loewen), Mariusz Jurkiewicz (BM Atletico Madryt), Tomasz Tłuczyński (TuS N-Luebbecke), Bartłomiej Jaszka (Fuchse Berlin), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg) oraz Marcin Lijewski (HSV Hamburg). W rezerwie pozostają: Adam Malcher (Zagłębie Lubin), Mateusz Jachlewski (Vive Targi Kielce), Daniel Żółtak (Warmia Olsztyn), Łukasz Janyst (Stal Mielec), Paweł Piętak (Chrobry Głogów), Piotr Chrapkowski, Paweł Paczkowski oraz Adam Twardo (wszyscy Orlen Wisła Płock).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz