czwartek, 22 grudnia 2011

Motocykliści jak górnicy

Podczas prezentacji nowego składu teamu Bogdanka PTR Honda, który walczyć będzie w motocyklowych mistrzostwach świata serii World Supersport, prezes zarządu spółki Lubelski Węgiel Bogdanka SA Mirosław Taras w emocjonującym przemówieniu porównał siły charakterów górników i motocyklistów. W przyszłym roku swój charakter w barwach zespołu sponsorowanego przez kopalnię wykazywać będą na torach świata od Nowej Zelandii po Wielką Brytanię dobrzykowianin Paweł Szkopek i Brytyjczyk Sam Lowes. Oficjalna prezentacja zespołu miała miejsce w galerii handlowej Olimp w Lublinie.
Nową twarzą w zespole jest 21-letni Sam Lowes, który zastąpił tegorocznego lidera polsko-brytyjskiego teamu Jamesa Ellisona. Lowes pochodzi z Lincoln w Anglii, hrabstwa, w którym w czasie wojny stacjonowały polskie dywizjony lotnicze.  Sezon 2011 Lowes w barwach siostrzanego zespołu Parkalgar Honda zakończył na na bardzo wysokiej szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej World Supersport, sześciokrotnie stając na podium. W sezonie 2012 Lowes deklaruje walkę o... tytuł mistrza świata. 

W jedynej polskiej ekipie w MŚ na drugi sezon w World Supersport pozostaje Paweł Szkopek. 36-letni, ośmiokrotny mistrz Polski, liczy na dalsze postępy i ma realną szansę na walkę o czołowe pozycje. W Lublinie pojawili się także młodzi podopieczni Bogdanki, tegoroczny mistrz Polski klasy Junior Superstock 600, Artur Wielebski oraz trzeci w tabeli, Adrian Pasek.

- Strasznie się cieszę, że zostaję w zespole Bogdanka PTR Honda na kolejny sezon - powiedział podczas prezentacji Paweł Szkopek. - Będzie to kolejny etap naszej współpracy i jestem przekonany, że doświadczenia zebrane w tym roku zaprocentują. Liczę na dalsze postępy i jeszcze lepsze wyniki, a przy tym jestem pewien, że dla nas jako całego zespołu, będzie to bardzo udany sezon.

- Kontynuacja współpracy z Pawłem to oczywista decyzja - stwierdził tymczasem dyrektor Bogdanka Racing Igor Piasecki. - Wierzymy, że wspólnie dokonamy dalszych postępów, dzięki którym Bogdanka na stałe zagości w czołówce World Supersport. Po bardzo udanym debiucie w mistrzostwach świata i dwóch miejscach na podium w sezonie 2011, nadchodzący rok zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco, a nasze cele są jeszcze bardziej ambitne. Chcemy walczyć o mistrzostwo świata i mamy zawodników, którzy mają na to bardzo realne szanse. Dzięki kontynuacji współpracy z brytyjską firmą PTR, mamy także zaplecze techniczne, które nam to umożliwi - dodaje Piasecki.

Lowes i Szkopek dzień przed prezentacją odwiedzili górników w kopalni Bogdanki. Na swoje hondy CBR600RR wsiądą w styczniu w Hiszpanii. Sezon rozpocznie się w lutym na australijskim torze Phillip Island. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz