środa, 21 grudnia 2011

Zimowy medal wyłowiony z wody

Reprezentujący na co dzień barwy Klubu Pływackiego MZOS Płock Maciej Lewandowski wywalczył srebrny medal zimowych mistrzostw Polski. Do złotego krążka płocczaninowi zabrakło zaledwie 0,01 sekundy. Impreza odbywała się w Poznaniu na Termach Maltańskich. Wśród startujących zabrakło kilku etatowych reprezentantów Polski, którzy w tym samym czasie brali udział w meczu pływackim Stany Zjednoczone – Europa.

Maciej Lewandowski na swoim koronnym dystansie 50 metrów stylem motylkowym był dosłownie o włos od tytułu mistrzowskiego. Niestety, jego rezultat 23,67 sekundy wystarczył „tylko” do srebrnego medalu, bo o 0,01 sekundy lepszy okazał się Marcin Babuchowski z Trójki Łódź. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył Oskar Krupiecki (MKP Szczecin) z czasem 23,90 sek.

W finale 400 metrów stylem zmiennym popłynęła płocczanka Katarzyna Żołnowska. Chociaż zawodniczka KP MZOS miała najlepszy czas eliminacji, nie udało jej się stanąć na podium, przegrywając z brązową medalistką zaledwie dziesiątymi sekundy. Złoto wywalczyła Karolina Szczepaniak z AZS AWF Warszawa (4.38,89 minuty). Jako druga do mety dotarła Paula Żukowska (Zryw Opole) z czasem 4.44,66 min. , zaś Karolina Urbańska (AZS AWFiS Gdańsk) zajęła miejsce na najniższym stopniu podium, uzyskując 4.46,15 min. Katarzyna Żołnowska miała 4.46,56 min. co wystarczyło jej do czwartego miejsca.