piątek, 2 grudnia 2011

Jutrzenka podejmuje lidera


W sobotę 3 grudnia w samo południe w Blaszak Arenie rozpocznie się mecz pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet, w którym AZS PWSZ Jutrzenka Płock zmierzy się z Samborem Tczew. Faworytem tego spotkania jest ekipa gości, która zdecydowanie prowadzi w tabeli pierwszej ligi. Zawodniczki z Tczewa, które w ubiegłym sezonie występowały w PGNiG Superlidze, mają nadzieję, że po zakończeniu obecnego cyklu rozgrywkowego ponownie znajdą się w gronie najlepszych polskich szczypiornistek. Pierwotnie mecz planowany był na 17.00, ale jego rozpoczęcie zostało przyspieszone ze względu na spotkanie Orlen Wisły Płock w Velux Lidze Mistrzów.


Pierwszy mecz między Samborem a Jutrzenką rozegrany został w drugiej kolejce spotkań. Dla drużyny prowadzonej przez trenerów Jarosława Stawickiego i Marka Przybyszewskiego było to dopiero drugie spotkanie na tym szczeblu rozgrywek. Nic więc dziwnego, że w konfrontacji z rutynowanymi przeciwniczkami płocczanki nie miały wiele do powiedzenia. Ostatecznie Sambor wygrał 33:14, już do przerwy prowadząc 17:7. Wśród miejscowych najskuteczniejsza była wówczas Katarzyna Skonieczna, która zdobyła siedem bramek. Pięciokrotnie na listę strzelców wpisywały się Natalia Winiarska i Daria Tuptyńska. Z pięciobramkowym dorobkiem spotkanie w Tczewie zakończyła również najskuteczniejsza z płocczanek Anna Janiszewska.

Jedynym zespołem, który w tym sezonie zdołał znaleźć sposób na ekipę Sambora, była Słupia Słupsk, która wygrała w Tczewie 27:21. Pozostałe mecze tczewianki rozstrzygały na swoją korzyść, dzięki czemu zgromadziły na swoim koncie już 12 punktów.

Kibice piłki ręcznej, którzy zamierzają się wybrać na mecz Orlen Wisły Płock z Cimosem Koper, mają okazję, aby przed dopingowaniem nafciarzy „rozgrzać gardła” w Blaszak Arenie, gdzie odbędzie się pojedynek Jutrzenki z Samborem. Płockim szczypiornistkom na pewno przydałby się doping w meczu z tak renomowanymi rywalkami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz