środa, 14 grudnia 2011

Czternastoletni Smok bohaterem MLS


Tegoroczny sezon Młodzieżowej Ligi Spartanwear dobiegł końca. W hali Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych przy ulicy Korczaka odbyła się ostatnia, dziesiąta edycja. Tym razem widzowie obejrzeli 19 walk toczonych w formułach MMA, low kick oraz K-1 Rules. Największe wrażenie na wszystkich obserwatorach zrobił czternastoletni zaledwie Damian Borowiec (na zdjęciu). Młody zawodnik pokazał doskonałe wyszkolenie techniczne, a wygrywając pewnie dwie walki, w pełni zasłużył na miano najlepszego zawodnika imprezy.


Młody torunianin potrafił w imponujący sposób kontrolować przebieg wydarzeń na ringu i realizować wcześniejsze założenia taktyczne. Zawodnik występujący na co dzień w barwach Smoka Toruń był przy tym wręcz rewelacyjnie przygotowany kondycyjnie do zawodów w Płocku.

Bardzo ciekawy był pojedynek Jana Lodzika z Legionowa z torunianinem Mateuszem Białeckim. Obaj zawodnicy spotkali się w Płocku już po raz drugi. Po raz pierwszy walczyli w 28. edycji MLS, która odbyła się 12 listopada. Wówczas wygrał Jan Lodzik. – Dziękuję losowi za tę walkę. Tym razem go pokonam, nie widzę innego rozwiązania. Wcześniejsza porażka z Jankiem śniła mi się po nocach, działa na mnie jak koszmar – powiedział przed walką Mateusz Białecki.

Kiedy rywale weszli na ring, dali z siebie naprawdę wszystko. Obaj pokazali, że niesamowicie zależy im na wygranej. Walczyli z taką determinacją, że sędziowie nie byli w stanie jednoznacznie ocenić, kto zasłużył na wygraną. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem. Należy się jednak spodziewać, że Lodzik i Białecki spotkają się w ringu jeszcze nie jeden raz. Niewykluczone, że do ich kolejnych starć dojdzie w Płocku podczas kolejnych edycji MLS.

Nieźle zaprezentowali się zawodnicy, którzy na co dzień walczą w barwach płockiego klubu Rajewski Team.

Najlepszym zawodnikiem 30. edycji MLS został uznany Damian Borowiec. Za najlepszy nokaut nagrodzono Łukasza Bieńkowskiego. Jakub Labiak został wyróżniony za najlepszą walkę wygraną przez poddanie. Natomiast najlepszy pojedynek w zgodnej opinii fachowców stoczyli ze sobą Jan Lodzik i Mateusz Białecki.

Wyniki:
MMA (2x3 min):
77 kg:
Jakub Labiak (Samolewski Team Poznań) - Adam Ziółkowski (LKS Lotos Jabłonna) poddanie (dźwignia na rękę), pierwsza runda
84 kg: Karol Bajurski (Palestra Warszawa) - Michał Łapiński (Ik Keu Division Fight Club) RSC (przerwanie walki przez lekarza), pierwsza runda

Low-kick (2x2 min):
48 kg:
Damian Borowiec (Smok Toruń) - Kacper Kochman (LKSW Tajfun Legionowo) 3:0
48kg: Damian Borowiec (Smok Toruń) - Piotr Madej (Tajfun Legionowo) 3:0
52kg: Kacper Sumiński (Rajewski Team Płock) - Krzysztof Łuniewicz-Stępniak (LKSW Tajfun Legionowo) 3:0
52 kg: Piotr Ernest (LKSW Tajfun Legionowo) – Artur Remion (LKSW Tajfun Legionowo) remis 67 kg: Arman Amirian (Rajewski Team Płock) - Wojciech Demczur (Samolewski Team Poznań) 3:0
75 kg: Kamil Łysiak (Camel Fight Club Olsztyn) Mateusz Krajewskieg (Gedeon Płock) 2:1
91 kg: Łukasz Bieńkowski (LKSW Tajfun Legionowo) - Maciej Cichocki (Camel Fight Club Olsztyn) KO, pierwsza runda

K-1 Rules (2x2 min):
63.5 kg:
Jan Lodzik (LKSW Tajfun Legionowo) - Mateusz Białecki (Smok Toruń) remis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz