poniedziałek, 12 grudnia 2011

Młodzi badmintoniści w akcji

Aż 85 zawodniczek i zawodników wystartowało w drugiej rundzie piątej edycji Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików w badmintonie. Imprezę zorganizował Uczniowski Klub Sportowy 70 w Zespole Szkół Technicznych przy współpracy z Urzędem Miasta i Młodzieżowym Domem Kultury w Płocku. W rolę sędziów wcielili się, jak zawsze, zawodnicy UKS 70.
Najlepszą zawodniczką w kategorii skrzatów była Katarzyna Miklaszewska ze Szkoły Podstawowej nr 22, która w finale pokonała Wiktorię Rietz z SP 2 11:2, 11:2. Trzecie miejsce przypadło dwóm zawodniczkom z „Piętnastki” Paulinie Katańskiej i Amelii Grabarczyk.

Wśród chłopców-skrzatów zwyciężył Adam Zgliński z SP 21, pokonując w finale Dawida Włodarczyka z SP 15 11:7, 11:2. Sebastian Podolski (SP 15) i Szymon Bromka (SP 12) stanęli na najniższym stopniu podium.

Najlepszą w rywalizacji dzieci okazała się Kinga Katańska z „Piętnastki”, która swoją szkolną koleżankę Wiktorię Jędrzejewską w finale ograła 11:0. 11:5. Trzecie miejsce przypadło dwóm zawodniczkom SP 12 – Laurze Gronkiewicz i Paulinie Baran. Ich szkolny kolega Patryk Wereszyński wygrał rywalizację chłopców w tej kategorii wiekowej, pokonując w finale Wiktora Zglińskiego z SP 21 11:7, 11:6. Gabriel Piechocki (SP 12) i Kamil Gabrysiak (SP 15) musieli zadowolić się trzecim miejscem.

Rywalizację młodziczek na swoją korzyść rozstrzygnęła Natalia Bartkowska z „Trójki”, która w meczu o pierwsze miejsce pokonała Wiolettę Ziółkowską (SP 15) 21:4, 21:5. Trzecie miejsce zajęły Maja Piasecka (SP 22) i Aleksandra Szatkowska (SP 15). Najlepszy wśród młodzików okazał się Miłosz Kaim (SP 12), ogrywając w finale swego szkolnego kolegę Michała Gomołę 21:15, 21:17. Trzecie miejsce zajęli Maciej Gomoła i Krystian Pielaciński, również chodzący do „Dwunastki”.

Po dwóch rundach na czele rywalizacji szkół jest SP 15, która zgromadziła 179 punktów. Drugie miejsce ze stratą 26 oczek zajmuje SP 12. Trzecią lokatę zajmuje SP 22 z 75 punktami.