poniedziałek, 12 grudnia 2011

Młodzi nafciarze w kadrze


Trzech płockich zawodników znalazło się w reprezentacji Polski U-19 powołanej przez trenera Jarosława Cieślikowskiego. Występujący na co dzień w pierwszym zespole Orlen Wisły Paweł Paczkowski oraz terminujący w rezerwach Adrian Wojkowski i Kacper Adamski jeszcze w 2011 roku wezmą udział w zgrupowaniu w Dzierżoniowie oraz w międzypaństwowym turnieju, który również odbędzie się w tym mieście. Natomiast na początek roku 2012 przewidziane jest kilkudniowe zgrupowanie w Płocku, którego podsumowaniem będą dwa mecze z młodzieżową reprezentacją Danii.Na miejsce pierwszego zgrupowania sztab szkoleniowy młodzieżowej reprezentacji Polski wyznaczył Dzierżoniów. Zawodnicy, którzy w przyszłości mogą zostać następcami Karola Bieleckiego, Bartosza Jureckiego, czy Sławomira Szmala, trenować będą na Dolnym Śląsku od 17 do 19 grudnia. Na zakończenie tego mini-zgrupowania wezmą udział w trzydniowym turnieju międzypaństwowym. Przed świętami Bożego Narodzenia młodzi kadrowicze zdążą wrócić do domów. Kolejne, tym razem trochę dłuższe zgrupowanie rozpocznie się w Płocku 2 stycznia i potrwa do 6 stycznia 2012 roku. Na 7-8 stycznia zaś przewidziane są mecze Polska-Dania.

W powołanej przez trenera Jarosława Cieślikowskiego reprezentacji Polski U-19 znaleźli się: Adrian Wojkowski, Paweł Paczkowski i Kacper Adamski (wszyscy Orlen Wisła Płock), Łukasz Rogulski (Szczypiorniak Olsztyn-SMS Gdańsk), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn), Paweł Niewrzawa (Nielba Wągrowiec), Sergiusz Zagała (Viret Zawiercie), Patryk Walczak (Gaz-System Pogoń Szczecin), Łukasz Kużdeba i Patryk Małecki (Zagłębie Lubin), Michał Kapela (Chrobry Głogów), Hubert Kornecki i Rafał Biegaj (obaj KSSPR Końskie), Paweł Gregor (Siódemka Legnica), Artur Chmieliński (Spójnia-Wybrzeże Gdańsk), Damian Spychalski (Wójcik Meble – Techtrans Elbląg), Dennis Szczęsny (DHC Rheinland GmbH, Niemcy) oraz Oliver Staszewski (WHV Wilhelmshafener, Niemcy). W rezerwie pozostają: Adrian Kondratiuk (Dziewiątka Legnica-SMS Gdańsk), Patryk Abram, Michał Piwowarczyk i Krzysztof Mogielnicki (wszyscy Spójnia-Wybrzeże Gdańsk), Grzegorz Czekanowski (Chrobry Głogów) oraz Konrad Subocz (VFL Potsdam, Niemcy).

Głównym trenerem kadry dziewiętnastolatków jest Jarosław Cieślikowski, z którym współpracują jako asystenci Krzysztof Kotwicki oraz doskonale znany w Płocku z pracy z rezerwami Orlen Wisły Michał Skórski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz