środa, 16 listopada 2011

Z wody na ergometry i konsultacje

Po zakończeniu sezonu na wodzie, zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego udanie rozpoczęli starty w hali na ergometrach. Rozegrane w Kaliszu eliminacje Pucharu Polski wygrał w kategorii młodzików Konrad Pawlak, trzeci był Igor Smoliński. Rywalizację juniorów młodszych wygrał Michał Iskra, trzecia wśród juniorek młodszych była Patrycja Siebierska. W kategorii juniorów niepodzielnie rządzi w Polsce Rafał Zajkowski, który w Kaliszu bezapelacyjnie zajął pierwsze miejsce. Łukasz Lewandowski niespodziewanie zajął wysokie piąte miejsce w kategorii seniorów.

Ostatnimi zawodami „na wodzie” były tymczasem Centralne Jesienne Regaty Kwalifikacyjne Juniorów i Seniorów na poznańskiej Malcie. Jak podkreślają przedstawiciele PTW wyjazd płockiej ekipy na te bardzo ważne zawody dla zawodników aspirujących do kadry był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka i PKN Orlen.

Płocczanie nie zawiedli. Juniorzy młodsi Jakub Płoski i Łukasz Krajewski wygrali zdecydowanie zawody dwójek bez sternika w starszej kategorii juniorów na dystansie 500 metrów. Wśród 24 startujących osad w tej konkurencji drugie miejsce również zajęła płocka osada Paweł Piłat i Kamil Ignasiak.

Na dystansie 2000 m zawodnicy PTW także zajęli dwa miejsca na podium w stawce 24 osad, choć nie udało im się wskoczyć na najwyższy stopień. Drugie miejsce stało się udziałem juniorskiej dwójki bez sternika w składzie Kamil Handlarski i Paweł Kotecki, a na trzecim miejscu uplasowali się zwycięzcy zawodów na dystansie pół kilometra Jakub Płoski i Łukasz Krajewski.

Młodzieżowo-seniorska osada Łukasz Lewandowski i Damian Kruszyński (na zdjęciu), w finale A dwójek bez sternika na dystansie 2000 m zajęła w Poznaniu doskonałe drugie miejsce. Podobnie zaprezentował się Rafał Zajkowski (junior) zajmując drugie miejsce w trzecim wyścigu finałowym jedynek młodzieżowców - seniorów. Z sukcesów zawodników PTW cieszyli się najbardziej trenerzy osad Jacek Karolak, Krzysztof Kaliński i Andrzej Petrykowski.

Bardzo dobre starty wioślarzy PTW w 2011 r. zaowocowały powołaniem sześciu seniorów i sześciu juniorów PTW na konsultacje kadry do Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.