poniedziałek, 28 listopada 2011

Wygrane mężczyzn i juniorek

Koszykarze Mon-Pol-u Płock pokonując we własnej hali MG UKS Kozienice 81:68 odnieśli drugie z rzędu, a trzecie w ogóle zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach III ligi Warszawskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Passę dwóch porażek zwycięstwem z MUKS Unia Basket Ostrołęka przerwały juniorki Mon-Pol-u. W zwycięstwie pomógł niewątpliwie powrót do zespołu Joanny Domańskiej.
Płoccy koszykarze już w pierwszych trzech minutach pokazali, że zamierzają rządzić na swoim parkiecie w sali gimnastycznej zespołu szkół przy ulicy Piaska. W tym czasie zdobyli 8 punktów, nie tracąc żadnego. Potem goście z Kozienic dochodzili wynikiem gospodarzy. Przy pozostawiającej wiele do życzenia skuteczności płocczan z rzutów wolnych (w pierwszej kwarcie na sześć prób tylko jedna udana) kozieniczanie zniwelowali do trzech punktów prowadzenie gospodarzy w pierwszej kwarcie, wygrywając drugą i jeszcze bardziej zmniejszając różnicę punktową.

O zwycięstwie Mon-Pol-u zadecydowała wygrana różnicą siedmiu oczek trzecia kwarta. Gospodarze mocno uszczelnili własną obronę i popisali się kilkoma skutecznymi kontratakami. Czwarta kwarta była już popisem indywidualnych umiejętności Piotra Nowakowskiego i kapitana zespołu Miłosza Bieńkowskiego, którzy we dwóch zdobyli 15 z 17 punktów, jakie do swojego konta dopisał w tym czasie zespół gospodarzy. Nowakowski okazał się najskuteczniejszym z płocczan zdobywając w meczu aż 31 punktów.

Nazajutrz po mężczyznach, sala przy Piaska okazała się szczęśliwa także dla juniorek Mon-Polu, które podejmowały dobrze znane sobie rywalki z MLKS Unii Basket Ostrołęka, przez długi czas liderki juniorskich rozgrywek w poprzednim sezonie. W nowym sezonie płocczanki jednak nie miały żadnego problemu z pokonaniem odmłodzonego zespołu z Ostrołęki. Goszczące w Płocku młode koszykarki przed naprawdę wysoką porażką uratowały eksperymentalne roszady w składzie Mon-Polu, na które przy wysokim prowadzeniu mógł sobie pozwolić w czwartej kwarcie trener Ireneusz Jasiński.

Płocczanki zapewniły sobie zwycięstwo wysoko wygrywając drugą i trzecią kwartę. Trener Jasiński po wyrównanej pierwszej kwarcie od początku drugiej zaordynował krycie strefą zamiast każdy z każdym i ruch ten przyniósł natychmiastowe wyniki. Na początku drugiej i trzeciej odsłony koszykarki Mon-Polu niepodzielnie królowały na parkiecie zdobywając po kilkanaście punktów, przy bardzo mizernych zdobyczach z rywalek.. Kolejne popisowy mecz zagrały Iweta Nowak i Joanna Domańska, najskuteczniejsze zawodniczki spotkania.

Zwycięstwo nad Unią Basketem przerwało passę dwóch porażek płockich juniorek (z Huraganem Wołomin 65:91 i UKS Gimbasket Białystok - 64:82). Płocczanki po niedzieli są piąte w tabeli z jednym rozegranym meczem mniej od drużyn, które je wyprzedzają..