wtorek, 29 listopada 2011

Pośpiewali, pograli i pojechali

Fot. Wisła Płock
Piłkarze Wisły Płock wyjechali już na urlopy. Ostatnie dni pierwszoligowy zespół spędził na graniu i... śpiewaniu. Wraz z prezydentem Płocka i zaproszonymi gośćmi futboliści nagrali kolędę w Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego. Niebawem na klubowej stronie i w lokalnej telewizji powinien pojawić się świąteczny, piłkarski wideoklip. W ostatnim test meczu przed urlopami "mieszany" pierwszy zespół pokonał Młodą Wisłę Płock 5:1. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Sportowiec Płocki" po powrocie z urlopów drużyna zostanie wzmocniona zgodnie z życzeniami trenera Libora Pali, ale w miarę możliwości finansowych klubu. Zatwierdzono też listę zawodników, którzy dostali wolną rękę w szukaniu klubu.


Nad nagraniem kolędy w edukacyjnym studiu MDK czuwał instruktor Włodzimierz Szpotański. Piłkarzy i prezydenta w śpiewaniu wspierały także wokalistki prowadzone przez niego w Studiu Piosenki MDK. Realizacją nagrania zajęli się Radosław Dzięgielewski i Piotr Tabota. Trwa produkcja klipu, którą zajmują się Grzegorz Bijak i Marcin Szadkowski z ahojMedia. To pierwsze taka wspólna przedświąteczna inicjatywa, która uzupełni w tym roku inne bożonarodzeniowe działania klubu, w tym tradycyjny konkurs na kartkę świąteczną, w którym na prace klub czeka już tylko do jutra (30 listopada). 

Po udanym śpiewaniu, piłkarze zagrali w udanym sparingu. Do Płocka ostatecznie nie przyjechał, jak wcześniej planowano, zespół Lecha Rypin, stąd ostatnim w tym roku sparing partnerem Wisły Płock został jej drugi zespół popularnie nazywany "Młodą Wisłą", uzupełniony juniorami z rocznika 1994. W pierwszym zespole, który wygrał 5:1, zagrało aż sześciu testowanych zawodników - obrońca, czterech pomocników i napastnik. Klub nie ujawnił jednak personaliów graczy. Tymczasem z portalu 90minut.pl można dowiedzieć się, że Płocka przychodzą: obrońca Bartosz Kaśnikowski z Chojniczanki Chojnice, 25-letni Nigeryjczyk Samuelson Odunka z Calisii Kalisz oraz Łukasz Wenerski - pomocnik z Wdy Świecie.

Jak się jednak nieoficjalnie dowiedzieliśmy, choć kilku z testowanych piłkarzy wpadło w oko trenera Libora Pali to jednak będą oni tylko uzupełnieniami prawdziwych wzmocnień, jakie nastąpią przed pierwszą rundą. Informator "Sportowca" z kół zbliżonych do zarządu klubu twierdzi, że do Płocka przyjdą piłkarze, którzy nie wymagają testów, gdyż są dobrze znani zarówno trenerowi, jak i zarządowi klubu, a jak można się domyślić również kibicom w całej Polsce. Na razie jednak trwają negocjacje i nazwiska zawodników pozostają w tajemnicy. 

Z drugiej strony zatwierdzono listę piłkarzy, którzy dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Nie jest tajemnicą, że w Radomiaku testowani są Robert Chwastek i Mateusz Pielak, a Łukasz Drężewski trafił również na testy do Pogoni Siedlce. Wśród zawodników, którzy dostali wolną rękę znaleźli się także Radosław Kursa, Bartosz Sielewski i Edison. - To na ich pozycjach należy spodziewać się nowych piłkarzy - powiedział informator "Sportowca".

Piłkarze z urlopów wrócą już po Nowym Roku, 4 stycznia.


Wisła - Młoda Wisła 5:1
Bramki: Biliński 4 i zawodnik testowany dla Wisły oraz Mitura dla Młodej Wisły.
Wisła: K. Kamiński - Sekulski, Nadolski, Jakubowski, zawodnik testowany - zawodnik testowany (46. Jaroń), zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Daniel (46. Biliński), zawodnik testowany.
Młoda Wisła: Rak - Śnieć, Kotarski, Budnicki (60. Wiśniewski), Szabat - Chmielewski, P. Kamiński, Sokołowski (46. Sadowski), Mitura - Wiejski (46. Truskolaski), Garczewski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz