czwartek, 17 listopada 2011

Rywalizowali młodzi tenisiści

Szkoła Podstawowa nr 20 w płockich Borowiczkach nie przestaje stawiać na tenis stołowy. Z okazji Święta Niepodległości odbył się tam turniej dla najmłodszych adeptów dyscypliny z Płocka. Kilka dni później w placówce rozegrano jubileuszowy V Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły, w którym wzięli udział najmłodsi miłośnicy celuloidowej piłeczki spoza powiatu Płockiego, w sumie 88 uczestników. 
W zawodach dla płockich szkół z okazji Święta Niepodległości ostatecznie zagrali tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20 oraz gimnazjalistki z Gimnazjum nr 8 i jedna z Gimnazjum nr 14. - Wysyłaliśmy informacje do wszystkich szkół, ale większość opiekunów wiedząc, że trzeba będzie rywalizować z uczniami "dwudziestki" zrezygnowała z udziału, a szkoda - ubolewa pomagający w organizacji turnieju Grzegorz Bor, członek zarządu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego, od lat pasjonat dyscypliny.

Na turnieju nie zabrakło jednak płockiej czołówki dziewcząt, zarówno obecnie byłych już uczennic SP 20 - mistrzyni Polski młodziczek z tego roku Katarzyny Bagrowskiej i jej koleżanki ze srebrnej drużyny MP - Anny Wereszczaka, ich starszych koleżanek Aleksandry Lau i Sylwii Szelkowskiej, które w tym roku zajęły 5. miejsce turnieju drużynowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jak i jedynej w tym sezonie reprezentantki Płocka w krajowej czołówce młodziczek - Wiktorii Ziemkiewicz. 


I właśnie między młodziczkami doszło w turnieju do największej sensacji, można rzec nawet na skalę ogólnopolską. W finałowym pojedynku dziewcząt w tej kategorii, zajmująca 85. miejsce w ogólnopolskim rankingu PZTS w młodziczkach Dominika Wolińska pokonała 3:1 w setach Wiktorię Ziemkiewicz, która na tej samej liście jest na bardzo wysokim 9. miejscu wśród 450 sklasyfikowanych w kraju zawodniczek.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli - klasy I-III: Alicja Kwiecień i Cezary Nowacki; klasy IV - VI: Dominika Wolińska i Mateusz Lau (wszyscy SP 20 Płock) oraz w kategorii gimnazja - dziewczęta: Aleksandra Lau (G 8).

W V Turnieju o Puchar Dyrektora szkoły nie było już tak słodko dla gospodarzy. Wśród 88 uczestników z Płocka, Guzowa (powiat żyrardowski), Gostynina, Budek Piaseckich (powiat sochaczewski) i Sudrag (powiat sierpecki) znaleźli się tacy, którzy potrafili wygrywać z uczniami SP 20. Choć płocka podstawówka bezapelacyjnie wygrała klasyfikację zespołową, to jeśli chodzi o indywidualne zwycięstwa, musiała się zadowolić wygraną tylko w jednej kategorii - turnieju w kategorii młodzik (klasy V-VI). Wyjątkowo silną ekipę przysłała do Płocka Szkoła Podstawowa w Budkach Piaseckich, której uczniowie opanowali pierwsze trójki turnieju w dwóch kategoriach. 

Pierwsze trójki turnieju - żaczki (rocznik 2001 i młodsze - 21 zawodniczek): 1. Aleksandra Golis, 2. Milena Dyja (obie SP Sudragi), 3. Wiktoria Wrublewicz (SP Budki Piaseckie); żacy (34 zawodników): 1. Błażej Skrzypkowski, 2. Michał Kowalczyk, 3. Jakub Sieczka (wszyscy SP Budki P.); młodziczki (rocznik 1999 i 2000, 16 zawodniczek): 1. Aleksandra Wojtczak, 2. Aleksandra Panek, 3. Aleksandra Paruszewska (wszystkie SP Budki P.); młodzicy (17 zawodników): 1. Mateusz Lau, 2. Piotr Grzelak, 3. Jakub Żeberkiewicz (wszyscy SP 20). Klasyfikacja szkół: 1. SP 20 Płock, 2. SP Budki Piaseckie, 3. SP 3 Gostynin, 4. SP Guzów, 5. SP Sudragi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz