piątek, 4 listopada 2011

Odrobina wiosny jesienią

Wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice rozegra płocka Wisła w sobotę 5 listopada o 18.00. Będzie to rewanż za mecz pierwszej kolejki obecnego sezonu, w którym płocczanie – występując w roli gospodarza – wygrali 1:0 dzięki bramce Kamila Bilińskiego zdobytej w 88. minucie. Organizatorzy mają nadzieję, że na nowym gliwickim stadionie, uważanym za jeden z najlepszych obiektów piłkarskich na Górnym Śląsku, powinno pojawic się nawet do dziesięciu tysięcy kibiców.

Runda jesienna pierwszej ligi oficjalnie się już zakończyła. Polski Związek Piłki Nożnej podjął jednak decyzję o rozegraniu jesienią jeszcze trzech kolejek przeniesionych z rundy wiosennej. Oznacza to, że drużyna prowadzona przez trenera Libora Palę zagra z Piastem w Gliwicach, Sandecją Nowy Sącz w Płocku oraz z Termaliką Bruk Bet w Niecieczy.

Wisła, prowadzona wówczas przez trenera Mieczysława Broniszewskiego, spotkała się z Piastem w pierwszej kolejce sezonu 2011/2012. Przed meczem grupa fanów płockiego klubu przemaszerowała ze Starego Miasta na stadion. Inaugurujące nowy cykl rozgrywkowy spotkanie obejrzało na stadionie im. Kazimierza Górskiego ponad cztery tysiące kibiców, którym w gorącym dopingu nie przeszkadzał nawet ulewny deszcz. Spotkanie poprowadził arbiter z Arabii Saudyjskiej Fahad Al Oraini. Widzowie, którzy zebrali się na trybunach, musieli się sporo naczekac na pierwszego gola Wisły po jej powrocie do pierwszej ligi. Dopiero w 88. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Biliński.

W kolejnych spotkaniach Piast spisywał się dużo lepiej niż w Płocku. Gliwiczanie zajmują czwarte miejsce w pierwszoligowej tabeli, mając na koncie 28 punktów. W rundzie jesiennej ekipa prowadzona przez trenera Marcina Brosza wygrała osiem meczów, zremisowała cztery, a przegrała pięć.

Wisła wprost przeciwnie – z meczu na mecz grała coraz gorzej, co ostatecznie doprowadziło do zmiany trenera. 8 września, tuż przed wyjazdowym meczem z Dolcanem Ząbki, nowym szkoleniowcem Wisły został Czech Libor Pala, zastępując zwolnionego kilka dni wcześniej Mieczysława Broniszewskiego. W ostatnich meczach dało się zauważyc pierwsze efekty pracy nowego trenera, czego dowodem mogą być cztery punkty zdobyte w dwóch pojedynkach z bardzo wymagającymi rywalami.

Sobotni mecz Piast – Wisła zostanie rozegrany na nowym stadionie w Gliwicach, który jest określany jako jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów piłkarskich na Górnym Śląsku. Trener Libor Pala nie będzie mógł skorzystać jedynie z Roberta Chwastka, który wciąż przechodzi rehabilitację po operacji. Pozostali zawodnicy są zdolni do gry, żaden nie pauzuje za żółte kartki. Sztab szkoleniowy będzie więc miał spore pole manewru w każdej formacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz