wtorek, 22 listopada 2011

Czas na rewanże

Już w środę 23 listopada piłkarze ręczni Orlen Wisły rozpoczną rewanżową rundę sezonu 2011/2012 PGNiG Superligi. Ich pierwszym przeciwnikiem będzie Warmia Anders Group Społem Olsztyn, która w Płocku przegrała 26:32. Chociaż rewanżowe spotkanie odbędzie się w Olsztynie, zdecydowanym faworytem jest ekipa obecnych mistrzów Polski. Po pierwszej rundzie rozgrywek Orlen Wisła jest na drugim miejscu, za Vive Targami Kielce. Olsztynianie zamykają ligową tabelę, chociaż przed rozpoczęciem tego sezonu mówiło się, że mogą włączyć się nawet do walki o medale.


Spotkanie z Warmią Olsztyn, którym podopieczni trenera Larsa Walthera zainaugurowali obecny sezon, wcale nie należało do łatwych. Chociaż w ekipie gości zabrakło kilku kontuzjowanych graczy, pozostali nie zamierzali poddawać się bez walki. Pierwsza połowa zakończyła się dość skromnym, bo zaledwie dwubramkowym prowadzeniem płocczan. Nieco lepiej było po zmianie stron, ale wygrana 32:26 na nikim wielkiego wrażenia nie zrobiła. 

Najskuteczniejszym z nafciarzy był Adam Wiśniewski, który zdobył dziewięć goli. Siedem razy trafił do bramki rywala Michał Kubisztal. W ekipie z Olsztyna najskuteczniejszy był zdobywca dziewięciu goli Michał Bartczak. Nie popisali się dwaj byli gracze Wisły występujący w Warmii. Sebastian Rumniak zdobył zaledwie trzy gole, a Bartosz Wuszter skończył mecz przed czasem, bo ukarany został czerwoną kartką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz