piątek, 4 listopada 2011

Badmintoniści rozpoczęli ligowe zmagania

W sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych rozpoczęła się piąta edycja Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików w badmintonie. W pierwszym turnieju nowego cyklu rywalizowało ze sobą 78 zawodniczek i zawodników w sześciu kategoriach wiekowych. Głównym organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy 70 działający przy ZST. W rolę sędziów wcielili się zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Płock.
Rywalizację skrzatów w gronie dziewcząt wybrała Katarzyna Chwała (SP 22 Płock), która w meczu o pierwsze miejsce pokonała swoją klubową koleżankę Katarzynę Miklaszewską. Obie finalistki to podopieczne Małgorzaty Sroki z Młodzieżowego Domu Kultury. Trzecia lokata przypadła w udziale Amelii Grabarczyk. W tej samej kategorii wiekowej chłopców pierwsze miejsce wywalczył Adam Zgliński (SP 21 Płock), który w finale pokonał Dawida Włodarczyka (SP 10 Płock) 11:7, 11:3. Na trzecim miejscu uplasowali się Sebastian Podolski (SP15 Płock) i Szymon Bromka (SP12 Płock).

W rywalizacji dzieci wśród dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się Marta Marcinkiewicz (SP Profesor Płock). W meczu o pierwsze miejsce pokonała Kingę Katańską (SP 15) 13:11, 11:2. Trzecie miejsca zajęły Paulina Baran (SP 12 Płock) i Wiktoria Jędrzejewska (SP 15 Płock). Najlepszym z chłopców był Wiktor Zgliński (SP 21), który w pojedynku o pierwsze miejsce ograł Patryka Wereszyńskiego (SP 12 Płock) 11:6, 11:8. Dwaj koledzy z SP 15 Płock – Mateusz Petrykowski i Kamil Gabrysiak zajęli miejsca na najniższym stopniu podium.

Wioletta Ziółkowska z płockiej „Piętnastki” pokonała w finale Aleksandrę Świątek (SP 1 Płock) 21:17, 21:18, wygrywając rywalizację młodziczek. Trzecia była Martyna Gościniak (SP15). W gronie chłopców najlepszy był Miłosz Kaim (SP12), który w finale ograł Michała Gomołę (SP12) 21:12, 21:15. Trzecie miejsca zajęli Maciej Gomoła oraz Krystian Pielaciński (obaj SP12).

W klasyfikacji drużynowej prowadzenie po pierwszej rundzie objęła Szkoła Podstawowa nr 15, wyprzedzając SP 12 i SP 22.