poniedziałek, 10 października 2011

Wyjątkowo udana kolejka w czwartej lidze

Po raz pierwszy w sezonie 2011/2012 w jednej kolejce wszystkie drużyny z powiatu płockiego grające w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi zanotowały zdobycze punktowe. Najwięcej powodów do radości ma Amator Maszewo, który wreszcie przełamał niemoc i zdołał odnieść pierwsze zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Huragan Wołomin 3:2. Rezerwy płockiej Wisły na bocznym boisku stadionu im. Kazimierza Górskiego pokonały 3:1 Ostrovię Ostrów Maz. 3:1. Tylko jeden punkt do swego dotychczasowego dorobku dopisali Błękitni. Zespół z Gąbina po raz kolejny nie potrafił wygrać na własnym obiekcie, tym razem remisując 0:0 z Wkrą Żuromin.

W Maszewie zaczęło się od prowadzenia gości, dla których gola już w 19. minucie zdobył Guyguy Pierre Ndakiza. Później jednak bohaterem miejscowych został Marcin Białek, który w 25. minucie doprowadził do wyrównania, a dziesięć minut później dał Amatorowi prowadzenie. W drugiej części meczu wynik bardzo długo nie ulegał zmianie i wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że do końcowego gwizdka sędziego nie padnie już żadna bramka. Tymczasem ostatnie pięć minut przyniosło solidną dawkę emocji. Najpierw prowadzenie gospodarzy podwyższył Damian Lisiecki, a później Arkadiusz Stępień z rzutu karnego zdobył bramkę kontaktową. Na szczęście dla gospodarzy zawodnikom z Wołomina zabrakło już czasu, aby doprowadzić do wyrównania.

Emocji nie brakowało w spotkaniu Młodej Wisły z Ostrovią Ostrów Maz. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Damian Drężewski, który wykorzystał doskonałą asystę Jakuba Kustry. Drugą bramkę, tuż przed przerwą, zapisał na swoim koncie Jakub Kustra, wykańczając efektowną kombinacyjną akcję płockiego zespołu.

Po zmianie stron nieco odważniej zaczęła poczynać sobie również Ostrovia, ale Marcin Kwiatkowski wyszedł obronną ręką z pojedynków sam na sam z Tomaszem Kępą i Arkadiuszem Ciachem. Płocki bramkarz skapitulował dopiero w 72. minucie po uderzeniu z dystansu Roberta Wilczewskiego.

Kilku doskonałych okazji nie wykorzystał Jakub Kustra, marnując między innymi precyzyjne dogranie piłki przez Daniela Miturę. W końcu Mitura postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydował się na techniczny strzał z narożnika pola karnego, trafiając wprost w okienko.

W tym momencie Wisła II grała już w osłabieniu, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką zobaczył Daniel Adamczyk.

Błękitni Gąbin zmierzyli się na własnym boisku z Wkrą Żuromin, która dysponuje wyjątkowo słabą siłą ognia, bo w pierwszych dziesięciu kolejkach zdobyła zaledwie pięć bramek. Straciła jednak tylko dziesięć, co z kolei nieźle świadczy o jej defensywie. W Gąbinie Wkra zdołała wywalczyć bezbramkowy remis, chociaż w jej składzie było aż siedmiu młodzieżowców.

Wyniki 11. kolejki:
Amator Maszewo - Huragan Wołomin 3:2 (2:1)
Bramki:
Białek 2 (25. i 35.) i Lisiecki (85.) dla Amatora oraz Ndakiza (19.) i Stępień (88. - karny) dla Huraganu

Amator: Malinowski - Włoczewski, Kopaczewski, Idzik, Górnicki, Sochalewski Marcin (46. Raczkowski), Marciniak (61. Gapiński), B. Sochalewski (75' Sztelak), Lisiecki, Szarwiński, Białek (66. M. Muszyński)
Wisła II Płock - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 3:1 (2:0)
Bramki:
Drężewski (28.), Kustra (44.) i Mitura (83.) dla Wisły oraz R. Wilczewski (72.) dla Ostrovii
Wisła II: Kwiatkowski - Pielak (55. Stański), Bieńkowski, Skumórski, Rogoziński (46. Synowicz) - Chmielewski (46. Mitura), Adamczyk, Koryto, Hiszpański - Drężewski (66. Stański), Kustra (85. Wiejski)
Ostrovia: Rakowiecki - Bednarczyk, Malanowski, Zaremba, Góral (10. Śledziński) - D. Wilczewski (89. Korzeb), R. Wilczewski, Gromek, Małkiński - Kępa, Ciach
Błękitni Gąbin – Wkra Żuromin 0:0
Błękitni:
Kochanek – Jasiński, Tomaszewski, Niedzielak, Kiełbasa - Różycki, Dębicki, Dutkiewicz, Ziarkowski (61. Smagała) – Knapik, Wiśniewski
Wkra: Gatyński – Olszewski, R. Pikalski, P. Pikalski, Bieranowski – Żelazny, Kamiński, Dudek , Kruk (83. Izwantowski) – Nowacki, Watkowski (90+1. Narewski)
Pozostałe rezultaty:
Marcovia 2000 Marki - KS Łomianki 1:3 (1:1), MKS Ciechanów - Nadnarwianka Pułtusk 1:1 (1:0), Bug Wyszków - GKP Targówek 2:2 (0:1), Mławianka Mława - MKS Przasnysz 2:1 (1:0), Tęcza 34 Płońsk - Korona Szydłowo 3:1 (3:1). Pauzował: Kasztelan Sierpc
Tabela: 1. Targówek 25, 2. Łomianki 24, 3. Mławianka 22, 7. Błękitni 17, 8. Wisła II 16, 16. Amator 4