poniedziałek, 24 października 2011

Trzecia z rzędu wygrana Amatora, ostre strzelanie na Wiśle, remis Błękitnych

W pierwszych dziesięciu kolejkach północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi Amator z Maszewa uzbierał zaledwie jeden punkt. Później jednak przyszły trzy kolejne wygrane czyli dziewięć punktów zdobytych w trzech meczach. Bardzo efektowną wygraną na własnym boisku odniosła Młoda Wisła. Zesłany do rezerw Daniel robił wszystko, aby udowodnić swoją przydatność dla pierwszego zespołu. Pięć bramek w jednym meczu to wyczyn godny podkreślenia. Nawet, jeśli gra się w czwartej lidze.

Fatalny początek sezonu w wykonaniu Amatora sprawił, że podpłocka drużyna była wymieniana jako jeden z głównych kandydatów do spadku. Tymczasem maszewianie niespodziewanie ocknęli się z letargu. Najpierw wygrali u siebie z Huraganem Wołomin, później zaliczyli wyjazdowe zwycięstwo z Ostrowią Ostrów Mazowiecka. Można więc było oczekiwać, że Wkra Żuromin wyjedzie z Maszewa bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Jednak chyba tylko najwięksi optymiści spodziewali się, że wygrana będzie aż taka efektowna. Gospodarze najwięcej zawdzięczają Michałowi Muszyńskiemu, który skompletował hat-tricka. Marcin Białek, który zdobył bramkę na 2:1 dla miejscowych, udowodnił kibicom, że gracze Amatora potrafią walczyć do ostatniej chwili każdej części gry. Bramkowy dorobek zwycięzców uzupełnił Arkadiusz Raczkowski niespełna dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem.

Doskonałą skutecznością w meczu rezerw Wisły z Nadnarwianką Pułtusk popisał się Daniel. Brazylijski gwiazdor, który na co dzień występuje w pierwszym zespole, tym razem musiał swoją przydatność udowadniać w meczu Młodej Wisły.
Co ciekawe, chociaż drużyna prowadzona przez trenera Zbigniewa Mierzyńskiego pokonała swoich rywali aż 7:2, szkoleniowiec mógł mieć do swoich podopiecznych pretensje o słabą skuteczność. Jeśli płoccy gracze wykorzystaliby chociaż część swoich sytuacji, mecz zakończyłby się rezultatem dwucyfrowym.

Pierwszą bramkę zdobył jednak zawodnik Nadnarwianki. W 29. minucie Jakub Polniak poradził sobie z płockimi stoperami i pokonał Marcina Kwiatkowskiego w sytuacji sam na sam. Wystarczyło jednak siedem minut, aby do wyrównania doprowadził Daniel. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył rezultat na 2:1.

Trzeciego gola dla miejscowych zdobył rozgrywający kolejne świetne spotkanie Jakub Kustra. Młody gracz coraz wyraźniej daje do zrozumienia trenerowi Liborowi Pali, że może warto byłoby spróbować dać mu szansę chociaż kilkunastominutowego występu. Po kolejnym trafieniu Daniela na listę strzelców wpisał się Edgar Dżawakian, wykorzystując precyzyjne podanie Łukasza Ćwiklińskiego. Na więcej gości nie było już stać, tymczasem płocczanie nie zamierzali rezygnować z kolejnych zdobyczy bramkowych. Jeszcze dwa razy celnymi strzałami popisał się Daniel, a jednego gola zdobył Bartłomiej Sielewski.

W poprzedniej kolejce Błękitni przegrali w Pułtusku z Nadnarwianką 0:2, przerywając serię wyjazdowych zwycięstw. Niestety, gąbinianom nie udało się przełamać drugiej passy. Po raz kolejny zdobycie jednego punktu na własnym boisku okazało się szczytem możliwości podopiecznych trenera Marka Ledziona. Tym razem w derbowym boju z Kasztelanem Sierpc. Do przerwy w Gąbinie było 0:0. W 65. minucie Radosław Wiśniewski zdobył bramkę dla miejscowych. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się na tyle długo, że kibice mieli nadzieję na odniesienie pierwszego w tym sezonie zwycięstwa na własnym boisku. Niestety, pięć minut przed końcem spotkania Piotr Mysior doprowadził do wyrównania. I znowu gąbinianie bardziej stracili dwa punkty niż zyskali jeden.

IV liga
13. kolejka:
Amator Maszewo - Wkra Żuromin 5:1 (2:1)
Bramki:
Muszyński 3 (7., 56. i 78.), Białek (45+1.) i Raczkowski (81.) dla Amatora oraz Kruk (20.) dla Wkry
Wisła II Płock - Nadnarwianka Pułtusk 7:2 (2:1)
Bramki:
Daniel 5 (36., 45., 72., 81. i 88.), Kustra (55.) i Sielewski (83.) dla Wisły oraz Polniak (29.) i Dżawakian (79.) dla Nadnarwianki
Wisła II: Kwiatkowski - Śnieć (46. Pielak), Kursa (46. Edison), Bieńkowski, Synowicz - Koryto (61. Garczewski), Sielewski, Adamczyk, Mitura (72. Wiejski) - Kustra, Daniel
Nadnarwianka: Baczyński - Krzyżewski, Bobowski, Wolf, Słomkowski - Zalewski, Kluczik (65. Ćwikliński), Kotarski, Rembiejewski (10. Warda) - Polniak (78. Dżawakian), Walętrzak.
Błękitni Gąbin - Kasztelan Sierpc 1:1 (0:0)
Bramki:
Wiśniewski (65.) dla Błękitnych oraz Mysior (85.) dla Kasztelana
Błękitni: Wydra - Nowak, Tomaszewski, Niedzielak, Seklecki - Ziarkowski (71. Jasiński), Kiełbasa (65. Skierkowski), Dębicki, Dutkiewicz (90. Paczkowski) - Różycki (80. Knapik), Wiśniewski

Pozostałe rezultaty: Marcovia 2000 Marki - GKP Targówek 0:2 (0:2), KS Łomianki - Korona Szydłowo 4:0 (2:0), Mławianka Mława - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:3 (2:0), Bug Wyszków - Huragan Wołomin 2:0 (1:0), Tęcza 34 Płońsk - MKS Przasnysz 2:2 (2:0). Pauzował: MKS Ciechanów.
Tabela: 1. Targówek 31, 2. Łomianki 27, 3. Bug 25, 6. Wisła II 22, 8. Błękitni 18, 15. Amator 10