czwartek, 13 października 2011

Sierpczanie sięgnęli po puchar

Występujący na co dzień w grupie północnej mazowieckiej czwartej ligi Kasztelan Sierpc zdobył Okręgowy Puchar Polski edycji 2011. Chociaż to gospodarze finału, piłkarze Wisły Nowy Duninów zdobyli pierwszego gola, nie zdołali utrzymać prowadzenia do końca meczu. O tym do kogo powędrował okręgowy Puchar Polski zadecydowały rzuty karne. Emocji było co niemiara.

Rozgrywany w Nowym Duninowie mecz dostarczył kibicom mnóstwo emocji. Miejscowi objęli prowadzenie w pierwszej połowie meczu po strzale Damiana Tyski. Ten sam zawodnik miał później jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale skuteczność nie była jego najmocniejszą stroną.

W drugiej połowie spotkania w końcu przebudzili się faworyzowani czwartoligowcy. W końcu, po dośrodkowaniu Tomasza Sudomira, Paweł Gaul główkował na tyle precyzyjnie, że bramkarz Wisły nie miał szans na skuteczną interwencję.

Regulamin Pucharu Polski na tym szczeblu rozgrywek nie przewiduje dogrywki, więc o końcowym zwycięstwie musiały rozstrzygać rzuty karne. Po serii zasadniczej było 4:4. W pierwszej serii dodatkowej rzut karny dla Kasztelana wykorzystał Tomasz Sudomir. Gospodarze tymczasem nie wykorzystali „jedenastki” i musieli pogodzić się z porażką. Dwóch rzutów karnych dla Wisły Duninów nie wykorzystali bracia Dawid i Cezary Szymańscy.

Wisła Duninów - Kasztelan Sierpc 1:1 (1:0) k. 4:5