środa, 5 października 2011

Rowerowe emocje


Ponad 300 sympatyczek i sympatyków jazdy na rowerze górskim rywalizowało w Płocku na trasie Poland Bike Maratonu. Start i meta zostały zlokalizowane na nadwiślańskim bulwarze w okolicach amfiteatru. Rozegrana w Płocku impreza była przedostatnią w cyklu Poland Bike Marathon. W sobotę 8 października uczestnicy tej rywalizacji spotkają się w podwarszawskim Wawrze na super-etapie PBM. Dzień później czyli w niedzielę ostatni, finałowy etap rywalizacji zostanie przeprowadzony na trasie w Legionowie. Tam właśnie zapadną wszystkie decydujące rozstrzygnięcia. A kiedy wszyscy dotrą już do mety, odbędzie się uroczyste zakończenie tegorocznego cyklu.

Jak przyznawali uczestnicy rywalizacji, trasa płockiego etapu Poland Bike Marathonu była w tym roku niezwykle malownicza. Wiodła twardymi, szerokimi duktami i wąwozami ciągnącymi się wzdłuż wiślanych rozlewisk. Nie brakowało pagórków, stromych podjazdów i zjazdów, które wymagały doskonałej techniki jazdy.

Zwycięzcą najdłuższego, 50-kilometrowego dystansu MAX został Patryk Piasecki, reprezentujący Renault ECO2 Team. Za jego plecami do mety dotarli Paweł Baranek (MBIKE Team Marathon) i Mariusz Marszałek (Świat Rowerów Racing Team).

W gronie pań bezkonkurencyjna na najdłuższym dystansie okazała się Agnieszka Sikora z Łomianek, która jako jedyna pokonała dystans MAX poniżej dwóch godzin. Druga lokata przypadła w udziale Mai Busmie (BSA Pro Tour). Trzecia była Bogna Kordowicz (Świat Rowerów Racing Team).

Michał Dobrzyński (Legion Serwis) okazał się zdecydowanie najlepszy na 33-kilometrowej trasie MINI. O drugie miejsce do samego końca walczyli zawzięcie Damian Kawecki (Eclipse BikeTires) z Patrykiem Białkiem (Jasienica). Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się Kawecki. Rywalizację pań na dystansie MINI wygrała Jolanta Kowalska (BSA Pro Tour), przed Ewą Dudą (Świat Rowerów Racing Team) i Justyną Zawistowską (BSA Pro Tour).

Ośmiokilometrowa trasa FAN, przeznaczona dla dzieci i młodzieży, stała się jednocześnie areną rywalizacji szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Płocka w kolarstwie górskim. Po złote medale sięgnęli Aleksandra Lach (UKK BDC Huragan Wołomin), Klaudia Czabok (BGŻ WKK Team), Adam Szczepanik (BSA Pro Tour) i Albert Karolonek (UKK BDC Huragan Wołomin).

Drużynowo najlepsza okazała się ekipa Renault ECO2 Team, wyprzedzając Świat Rowerów Racing Team i Kliwer Bike Team. Najlepszą rodziną okazali się Żołkowie przed Bregierami i Lipowieckimi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz