wtorek, 4 października 2011

Płocczanie lubią biegać


Aż 33 miłośników biegania z Płocka i okolicy wystartowało w dwóch prestiżowych biegach maratońskich. Dwunastoosobowa ekipa ruszyła do Berlina. Podczas 38 edycji BMW Berlin Marathon o 29 sekund pobity został rekord świata legendarnego Hailego Gebrasilasie. Pozostałych 21 maratończyków z Płocka i powiatu płockiego wystartowało w Warszawie.Na starcie Maratonu Berlińskiego stanęło 47728 biegaczy, wózkowiczów i rolkarzy reprezentujących aż 125 państw ze wszystkich kontynentów. Takiej frekwencji impreza w Berlinie jeszcze nie miała. Ale niesamowita liczba uczestników została przyćmiona innym wielkim wydarzeniem – rekordem świata pobitym przez Kenijczyka Patricka Makau. Obecnie najlepszy rezultat na świecie w biegu maratońskim to 2 godz. 3 min 38 sek.

Najlepszy rezultat wśród płockich maratończyków uzyskał Stanisław Dymek. Czas 3.19,00 godziny dał mu 3287. miejsce. Na uwagę zasługuje również Waldemar Chmiel, który na starcie stawił się wraz ze swoimi synami Piotrem i Jakubem. Pozostali płocczanie, którzy pobiegli w Berlinie to: Ireneusz Bedyk, Waldemar Gieres, Krzysztof Kamiński, Damian Naumowicz, Piotr Jeleniewicz, Robert Czwartek, Dariusz Misztela i Witold Lesnau.

W 33. edycji Maratonu Warszawskiego pobiegło 21 biegaczy z Płocka i powiatu płockiego. Najszybszym z nich był Marcin Stańczak, który uzyskał czas 3.14,21 godziny, co dało mu 193. miejsce w klasyfikacji generalnej i 35. w jego kategorii wiekowej. Pozostali, którzy wystartowali w Warszawie, to: Dariusz Łomicki, Jacek Cichecki Stefan Piekut, Edmund Stańczak, Rafał Lemiec, Dawid Żeberkiewicz, Jacek Brygier, Wiesław Rybicki, Sylwia Wojewódzka, Maciej Siwek, Tomasz Najmrodzki, Tomasz Piórkowski, Paweł Iwanowski, Robert Ławnicki, Grzegorz Pietraszewski, Jacek Dobrzyński, Zbigniew Fabjaniak, Marcin Sochocki oraz Andrzej Pankowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz