środa, 19 października 2011

Dobre występy płockich badmintonistów


Płoccy badmintoniści doskonale spisali się w młodzieżowych zawodach, które rozgrywane były w pierwszej połowie października. Młodzi podopieczni trenerów Małgorzaty Sroki i Andrzeja Rosiaka świetnie radzili sobie zarówno na krajowym podwórku, jak i w rywalizacji międzynarodowej. Co ciekawe, najlepsze rezultaty płoccy zawodnicy osiągają w grach podwójnych i w mikstach. Nieco słabiej wiedzie im się w singlach, chociaż w nich również sięgali po medalowe miejsca.Największym sukcesem był występ młodych płocczan w pucharze Gór Świętokrzyskich, międzynarodowych zawodach juniorskich, które odbywały się w Suchedniowie z udziałem siedmiu ekip zagranicznych. Para Arkadiusz Gołębiewski/Paulina Kozłowska zajęła drugie miejsce w grze mieszanej, przegrywając dopiero w finale z ukraińskim mikstem Sarsiekienow/Kutuzowa. W mikstach UKS 70 Płock miał jeszcze dwie swoje pary. Mateusz Stonkus i Magdalena Rutkowska zajęli piąte, a Jakub Wilczewski i Anna Wiercińska dziewiąte miejsce.

Piątą lokatę wywalczyły singlistka Paulina Kozłowska oraz debel Aleksandra Sadza (SMS/UKS 70 Płock)/Małgorzata Brojek (MKS Garwolin). W singlu Sadza zadowolić się musiała siódmą lokatą.
Ola Sadza ze swoją partnerką wygrały debla w dwóch turniejach w kategorii juniorek młodszych. Płocko-garwoliński debel wygrał w Warszawie i w Solcu Kujawskim.

W stolicy po czwarte miejsce w mikście sięgnęli Mateusz Stonkus i Magdalena Rutkowska. Dwa piąte miejsca przypadły Mateuszowi Bieńkowskiemu i Katarzynie Urbańskiej oraz Arkadiuszowi Gołębiewskiemu i Paulinie Kozłowskiej.

W Solcu Kujawskim Katarzyna Kozłowska sięgnęła po trzecie miejsce, ogrywając między innymi rozstawioną Aleksandrę Paprzycką z Miastka (UKS Lednik). Paulina Kozłowska z Arkadiuszem Gołębiewskim sięgnęła po trzecie miejsce w mikście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz