czwartek, 29 września 2011

Rezerwy znowu przegrały. Pomezania – Orlen Wisła II 32:19

Drugi mecz i druga porażka. To dotychczasowy bilans rezerw Orlen Wisły w pierwszej lidze męskiej piłki ręcznej. Ekipa prowadzona przez trenerów Michała Skórskiego i Bogdana Janiszewskiego w środę rozgrywała zaległe spotkanie pierwszej kolejki. Początkowo pierwszym w tym sezonie rywalem płocczan miała być AZS Politechnika Warszawska. „Inżynierowie” wycofali się jednej z rozgrywek tuż przed inauguracją. Komisja Ligi Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjęła więc decyzję, że miejsce stołecznej drużyny zajmie Pomezania Malbork.

Początek meczu, rozgrywanego w niewielkiej sali jednego z miejscowych gimnazjów, był dla rezerw Orlen Wisły niczym koszmar. Miejscowi już po siedmiu minutach gry prowadzili 5:0. Płocczanom nie wychodziło prawie nic, a Pomezania grała swobodnie, większość akcji kończąc celnymi rzutami. Miarą bezradności ekipy prowadzonej przez trenerów Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego były liczne wykluczenia. Niestety, stanowczo zbyt często nieczyste zagrania okazywały się jedynym sposobem na powstrzymanie rozpędzonych graczy Pomezanii. Najczęściej faulującym z płocczan był Miłosz Rupp, który już w pierwszej połowie został ukarany czerwoną kartką z gradacji.

Próba znalezienia w płockim zespole zawodnika zasługującego na wyróżnienie byłaby niczym poszukiwanie igły w stogu siana. U gospodarzy tymczasem świetnie spisali się obaj bramkarze – bracia Radosław i Przemysław Kądziela. W polu zaś pierwsze skrzypce grali Dariusz Urbanowicz i Wojciech Lipiński, którzy na swoim koncie zapisali ponad połowę bramkowego dorobku Pomezanii.

Pomezania Malbork - Wisła II Płock 32:19 (20:9)