czwartek, 29 września 2011

PP: Amator wyeliminowany przez Mazura. Wisła gromi Skrę

Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu organizowanym przez Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej powoli zbliżają się do decydującej fazy. W środę rozegrane zostały mecze ćwierćfinałowe. Półfinały zostały zaplanowane na 5 października, a mecz finałowy odbędzie się 12 października. W stawce pozostał już tylko jeden czwartoligowiec z okręgu płockiego, dwie ekipy z klasy okręgowej i dwie z A-klasy. Warto przypomnieć, że grający w północnej grupie mazowieckiej czwartej ligi Błękitni Gąbin w 1/8 finału oddali mecz walkowerem.

Jedynym w tej stawce czwartoligowiec w powiatu płockiego był Amator Maszewo, który w Gostyninie zmierzył się z miejscowym Mazurem. Jedyna bramka meczu padła chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy gry. Zdobył ją Damian Surmak, zapewniając tym samym wygraną ekipie gospodarzy. Występujący również w czwartej lidze Kasztelan Sierpc wygrał 2:1 wyjazdowe spotkanie z Kasztelanem Białe Błoto. Sierpczanie prowadzili już 2:0 po bramkach Arkadiusza Ledwonia z 12. i Marcina Szulca z 55. minuty. Honorowe trafienie dla miejscowych zaliczył Radosław Kaniecki osiem minut przed końcowym gwizdkiem.

Najwięcej bramek zobaczyli kibice w Nowym Duninowie, gdzie miejscowa Wisła rozgromiła 8:1 Skrę Drobin. Co ciekawe, bramki dla gospodarzy zdobyło zaledwie trzech graczy. Hat-trickami popisali się Rafał Rękawiecki i Kamil Samoraj, a dwa trafienia na swoim koncie zapisał Patryk Opala. W ostatnim pojedynku zmierzyły się dwie ekipy z A-klasy. Unia Czermno, występująca jako gospodarz meczu z Zorzą Szczawin, okazała się nieznacznie lepsza, wygrywając 2:1. Wynik ustalony został już w pierwszej połowie spotkania. W 20. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Wiśniewski. Kwadrans później – po golu Damiana Sztendora – było już 2:0. W 40. minucie wynik meczu ustalił Stefan Pijanowski.

W środę 5 października o 16.00 odbędą się mecze półfinałowe, w których zagrają Mazur Gostynin - Wisła Duninów i Unia Czermno - Kasztelan Sierpc. Finał zaplanowany został na środę 12 października o 16.00.

Wyniki:
Mazur Gostynin - Amator Maszewo 1:0 (0:0), Wisła Duninów - Skra Drobin 8:1 (1:1), Unia Czermno - Zorza Szczawin 2:1 (2:1), Kasztelan Białe Błoto - Kasztelan Sierpc 1:2 (0:1)