piątek, 30 września 2011

Na celowniku Magny Cours

Zawodnicy lubelskiego zespołu motocyklowego Bogdanka PTR Honda, Paweł Szkopek (na zdjęciu) z Dobrzykowa i Brytyjczyk James Ellisonw wystartują w niedzielę w przedostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na francuskim torze Magny Cours w Burgundii. Obaj reprezentanci jedynej polskiej ekipy w mistrzostwach świata doskonale znają francuski obiekt. Paweł Szkopek, 8-krotny mistrz Polski, pokonał tutaj setki okrążeń zarówno podczas rund mistrzostw świata World Superbike i Supersport, jak i wyścigów długodystansowych. Podobne doświadczenie zebrał Ellison, który ma na swoim koncie tytuł mistrza świata w wyścigach Endurance.
Lubelski zespół udaje się do Francji prosto z włoskiej Imoli, gdzie w miniony weekend odbyła się jedenasta runda serii World Supersport, podczas której Paweł Szkopek wywalczył kolejne punkty i wyrównał swój najlepszy wynik - 12 miejsce. Wrzesień to także udany miesiąc dla Ellisona, który na świetnym, drugim miejscu zakończył wcześniejszy wyścig w Niemczech, sięgając po pierwsze podium World Supersport dla Bogdanki.

Niedzielny wyścig na torze Magny Cours rozpocznie się o godzinie 13:30. Od godziny 13:00 wyścig będzie relacjonowany na żywo na antenie Eurosportu.

- Zarówno Paweł, jak i James świetnie znają tor Magny Cours, dlatego liczymy na udany weekend - zapowiada dyrektor grypy Bogdanka PTR Honda Igor Piasecki. - Niedziela będzie bardzo emocjonująca dla wszystkich fanów wyścigów motocyklowych, ponieważ zarówno w klasie Superbike, jak i Supersport, rozstrzygnąć się mogą losy mistrzowskich tytułów i wyścigi będą z pewnością bardzo widowiskowe. Po świetnej jeździe Jamesa w Niemczech i Pawła we Włoszech, cały zespół jest bardzo mocno zmotywowany, aby zakończyć sezon mocnymi akcentami we Francji i Portugalii, gdzie za dwa tygodnie odbędzie się ostatnia runda mistrzostw świata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz