piątek, 30 września 2011

Tytuły pod okiem mistrza


Osiem medali zdobyła ekipa Fu Hok Kuen Płock w siedemnastych mistrzostwach Polski wushu. Płocczanie startowali w formach tradycyjnych ręcznych i form z bronią długą (kij) oraz w konkurencji wolnej walki sanda. Ich zmagania pilnie obserwował Jacek Świątkowski, mistrz i założyciel płockiej szkoły kung fu SiFu. Po zakończeniu imprezy z uznaniem wypowiadał się o pracy swoich dawnych wychowanków Zbigniewa i Anny Błaszczaków, którzy od 2000 roku samodzielnie prowadzą klub.
Troje płockich zawodników wyjechało z Warszawy z dwoma medalami. Andżelika Stefańska wywalczyła złoto za formy ręczne i srebro za formy z bronią. Dokładnie takim samym dorobkiem może pochwalić się Dominik Jasiński. Trzeci z płockich multimedalistów Michał Kowalski sięgnął po brąz zarówno w formach ręcznych jak i formach z bronią. Medalowy dorobek Fu Hok Kuen uzupełnili Magdalena Tarnowska (pierwsze miejsce, formy z bronią, kategoria 12-18 lat) oraz Adam Grzelak (drugie miejsce sanda, kategoria do 70 kg).

Mimo braku medali na pochwały zasłużyli również Michał Wojciechowski, Monika Gdak, Maciej Żochowski, Emilka i Szymon Rychlewscy.

Impreza, która odbywała się w Warszawie, należy do najwyżej punktowanych w rankingu, na podstawie którego powoływana jest reprezentacja Polski. Oznacza to, że Andżelika Stefańska, Dominik Jasiński, a także Adam Grzelak i Michał Kowalski mają szansę wyjazdu na MŚ w wushu, które odbędą się w Chinach w 2012 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz