środa, 7 września 2011

Hokeiści z Płocka, pechowcy z Gąbina

Strzelić cztery gole w meczu wyjazdowym i nie zdobyć nawet punktu – to musi być bardzo traumatyczne przeżycie. Doświadczyli go piłkarze Marcovii 2000 Marki, grając w Płocku z rezerwami Wisły. Podopieczni trenera Zbigniewa Mierzyńskiego stracili wprawdzie cztery bramki, ale sami zdobyli aż siedem. Kolejnej porażki na własnym boisku doznała ekipa Błękitnych. Do przerwy gąbinianie przegrywali z KS Łomianki już 0:4. Po zmianie stron zdołali jednak zdobyć dwa gole i nieznacznie zniwelować rozmiary porażki. Kolejny mecz przegrał, niestety, Amator Maszewo, który jest jedną z dwóch – obok Marcovii – drużyn północnej grupy mazowieckiej czwartej ligi, która nie ma na swoim koncie chociażby jednego punktu.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Młodej Wisły, która już w czwartej minucie objęła prowadzenie po strzale Jakuba Kustry. W 12. minucie było już 2:0, a kolejnego gola zdobył Łukasz Synowicz. Niestety, radość z dwubramkowego prowadzenie nie trwała zbyt długo, bo kilkadziesiąt sekund później kontaktową bramkę dla Marcovii strzelił Buczek.

W 18. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Łukasz Synowicz, a kontaktowego gola w 30. min. zdobył znowu Buczek. A trzy minuty później zrobiło się 3:3 po bramce Klimka. Na szczęście tym razem Młoda Wisła zdobyła się na błyskawiczną odpowiedź i już kilkadziesiąt sekund później było 4:3 po golu Krzysztofa Garczewskiego. Wynik pierwszej połowy tuż przed przerwą ustalił Jakub Kustra.

W 54. minucie Łukasz Synowicz skompletował hat-tricka, a w 81. minucie tym samym wyczynem mógł się pochwalić Jakub Kustra. Ostatniego gola dla przyjezdnych zapisał na swoim koncie Molęda w 89. minucie. Dzięki trzeciej wygranej w sezonie Wisła II awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Błękitni, którzy w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Marcovię 2000 Marki, mieli nadzieję, że uda im się wreszcie wygrać mecz w Gąbinie (w dwóch pierwszych ponieśli porażki, chociaż zupełnie na nie nie zasługiwali, będąc lepsi od swoich rywali). Niestety, tym razem stało się zupełnie inaczej. W pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że goście grają co najmniej dwie klasy wyżej. Zawodnicy z Łomianek zdecydowanie przeważali na placu gry, co podkreślili zdobywając cztery gole. Klasycznego hat-tricka skompletował Łukasz Trzebuchowski. Zanim jednak rozpoczął się jego festiwal strzelecki, pierwszą bramkę meczu zapisał na swoim koncie Łukasz Kawka. Po zmianie stron goście na szczęście nieco odpuścili, co skrzętnie wykorzystali podopieczni trenera Marka Ledziona. Dzięki trafieniom Tomasza Niedzielaka i Arkadiusza Smagały udało się nieco zniwelować bramkową różnicę. Po pięciu kolejkach Błękitni z dorobkiem sześciu punktów są na dziesiątym miejscu w tabeli.

Gracze Amatora po raz kolejny musieli przełknąć gorycz porażki. Tym razem, grając jako gospodarze, nie sprostali Tęczy 34 Płońsk. Goście objęli prowadzenie już w siódmej minucie po bramce Jakuba Swinarskiego. Zanim zakończyła się pierwsza połowa, Grzegorz Pietrzak dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki po strzałach Macieja Kowalika.

Po zmianie stron bardzo długo wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie. Dopiero w ostatnim kwadransie gospodarze zdołali dwa razy pokonać bramkarza gości. Najpierw na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Raczkowski, a tuż przed końcem meczu jego wynik ustalił Michał Muszyński. Niestety, na wyrównanie i zdobycie chociażby jednego punktu zabrakło już czasu.

Wisła II Płock- Marcovia 2000 Marki 7:4 (5:3)