środa, 7 września 2011

Dwa medale płockich tenisistów


Drużyna Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa w Płocku wywalczyła tytuł drużynowego mistrza Polski mikstów. W szóstej edycji tej imprezy, która odbywała się na korytach Wisły Płock, gospodarzy reprezentowali: Judyta Olszewska, Piotr Jaroszewski, Piotr Zalewski. W dziewiątej edycji drużynowych mistrzostw Polski płocczanie wywalczyli srebrne medale. W ekipie SIKT-u grali w tej imprezie Stefan Dobaczewski, Arkadiusz Stasiak i Mariusz Śmietanka.


Płocczanie, broniący tytułu z 2010 roku, byli zdecydowanymi faworytami także w tegorocznej edycji imprezy. W finale gospodarze zmierzyli się z IKS Sulechów. Nie zostawiając rywalom żadnych złudzeń, ograli ich 3:0. SIKT Płock wystąpił w składzie: Judyta Olszewska, Piotr Jaroszewski, Piotr Zalewski.


Bez Kamila Fabisiaka, Jerzego Kulika i Piotra Jaroszewskiego zagrali płocczanie w finale drużynowych mistrzostw Polski. W ubiegłym roku SIKT wywalczył w tej imprezie brązowy medal. Tym razem udało się poprawić tamto osiągnięcie. Przeciwnikiem płocczan w finale DMP był Lob Wrocław. 

Pojedynek zaczął się od singlowej porażki Stefana Dobaczewskiego z Jarosławem Żyłą. Później Arkadiusz Stasiak ograł Łukasza Parulewicza, doprowadzając do remisu. O złocie miała więc decydować gra podwójna. Arkadiusz Stasiak i Mariusz Śmietanka kiepsko rozpoczęli bój z Jarosławem Żyłą i Łukaszem Parulewiczem. Wrocławianie bardzo szybko objęli prowadzenie. I wprawdzie gracze SIKT-u zdołali wygrać trzy gemy, jednak przegrali tę partię 3:6. 

W drugiej partii para z Wrocławia prowadziła już 5:1 i mieli dwie piłki meczowe. Płocczanie zmobilizowali się jednak na tyle, że nie tylko obronili oba meczbole, ale sześć kolejnych gemów, co dało im zwycięstwo w tym secie 7:5. W super tie-breaku lepsza okazała się para wrocławian, wygrywając go 10:5, a cały mecz 2:1. Dzięki temu to właśnie Lob cieszył się z mistrzostwa Polski, a SIKT musiał zadowolić się srebrem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz