czwartek, 11 sierpnia 2011

Pomóżmy młodemu sportowcowi z Czeczenii


Machomed Tulshaev to jeden z największych gwiazdorów płockiej Młodzieżowej Ligi Spartanwear. W tym roku ten młody czeczeński zawodnik, reprezentujący na co dzień barwy klubu TNT Kobyłka, prezentuje się fenomenalnie na płockim ringu. Większość rywali nie jest w stanie walczyć z nim dłużej niż minutę. Jego doskonale rozwijającą się karierę sportową może jednak przerwać deportacja z Polski. Dlatego organizatorzy MLS proszą wszystkich kibiców sportu, a sztuk walki w szczególności o pomoc.


Machomed Tulshaev mieszka w Polsce od sześciu lat, gdzie nie tylko się uczy, ale również trenuje. Został zawodnikiem klubu TNT Kobyłka, gdzie ćwiczy pod okiem pani Renaty Naczaj. Okazało się, że ten młody zawodnik jest obdarzony ponadprzeciętnym talentem. Być może nawet na miarę swojego słynnego rodaka Mameda Khalidowa. Ten Czeczeński wojownik od wielu lat mieszka w Polsce. Jest jednym z gwiazdorów Federacji KSW. Odkąd uzyskał polskie obywatelstwo, walczy w barwach naszego kraju.

O tym samym marzy również młody Machomed. – Niestety, jego błyskotliwie rozwijającą się karierę mogą przerwać bezduszne decyzje administracyjne, w których trudno o uwzględnienie wszystkich aspektów ludzkich, życiowych, wszystkich okoliczności. Nie chcemy wchodzić w szczegóły sytuacji Machomeda, możemy mu jednak konkretnie pomóc – mówią organizatorzy Młodzieżowej Ligi Spartanwear. – Dlatego właśnie zwracamy się do mediów, sportowców i kibiców o udział w akcji zbierania podpisów pod apelem do odpowiednich władz, żeby stworzyły możliwość pobytu Machomeda w Polsce.

Na stronie www.spartanwear.pl w zakładce „Poparcie dla MAGOMEDA” znajduje się formularz, którego wypełnienie może pomóc w walce o pozostawienie Machomeda w Polsce i uzyskanie przez niego polskiego obywatelstwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz