czwartek, 11 sierpnia 2011

Starcie beniaminków na stadionie im. K. Górskiego


W piątek 12 sierpnia o 18.30 na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ulicy Łukasiewicza 34 Wisła zmierzy się z Olimpią Elbląg. Chociaż to spotkanie zostanie rozegrane w Płocku, jednak jego gospodarzem będzie drużyna z Elbląga, której stadion nie został dopuszczony przez Polski Związek Piłki Nożnej do rozgrywania meczów pierwszoligowych. Pojedynek dwóch beniaminków zapowiada się niezwykle interesująco. W barwach Olimpii mają szansę wystąpić Daniel Koczon i Marcin Pacan, którzy jeszcze jesienią 2010 roku decydowali o obliczu Wisły, jednak wiosną 2011 roku zostali odsunięci od zespołu i groziło im nawet rozwiązanie kontraktów z winy zawodników. Będzie to drugie starcie tych zespołów w tym roku. W Wielką Sobotę w II lidze w Płocku triumfowała Wisła 3:0.Podczas treningów przed spotkaniem z elbląską Olimpią sztab szkoleniowy Wisły skupił się przede wszystkim nad zagadnieniami taktycznymi. Trener Mieczysław Broniszewski nie ukrywa bowiem, że w tej właśnie sferze jego zespół ma całkiem spore rezerwy. Dlatego między innymi ćwiczona była gra bez piłki i przemieszczanie się zawodników między poszczególnymi strefami na placu gry. W części zajęć nie uczestniczyli Ricardinho i Eivinas Zagurskas, którzy po ostatnim meczu narzekali na drobne urazy. Dzięki intensywnej pracy sztabu medycznego obaj gracze powinni jednak być gotowi do gry w meczu z Olimpią.

Wśród trenujących jest cały czas Tomasz Jarzębowski. Jeśli jednak nawet władze klubu zdecydują się na podpisanie z nim kontraktu, szansę na grę „Jarzy” w piątkowym spotkaniu są raczej niewielkie.

W dniu meczu zawodnicy spotkają się na wspólnym obiedzie, po którym rozpocznie się przedmeczowa odprawa. A początek piątkowego spotkania został zaplanowany na 18.30. Bilety można kupować w przedsprzedaży lub w kasach klubu na dwie godziny przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

 – Po raz kolejny prosimy wszystkich kibiców, którzy chcą obejrzeć mecz, aby kupowali bilety w przedsprzedaży, bądź przychodzili na stadion odpowiednio wcześniej – powiedział dyrektor Wisły Maciej Wiącek. – Dzięki temu uda się uniknąć nieprzyjemnych sytuacji z poprzedniego meczu.

Tym razem jeden kibic będzie mógł kupić w kasie klubu tylko jeden bilet. Osoby spoza Płocka, korzystające z wakacyjnej promocji, muszą mieć przy sobie dokument tożsamości potwierdzający miejsce ich stałego zamieszkania.

W poprzednim sezonie, gdy oba zespoły występowały jeszcze we wschodniej grupie drugiej ligi, Olimpia zremisowała z Wisłą w Elblągu 0:0. W Płocku gospodarze wygrali 3:0 po dwóch bramkach Kamila Bilińskiego i jednej Damiana Jaronia.

Wiosną ekipę Olimpii prowadził trener Jarosław Araszkiewicz, który w drugiej części jesiennej rundy sezonu 2010/2011 był szkoleniowcem Wisły. Po awansie elblążan do pierwszej ligi „Araś” zrezygnował jednak z pracy w Olimpii. Wśród nowych nabytków klubu z Elbląga są między innymi doskonale znani w Płocku Daniel Koczon i Marcin Pacan. W trzech pierwszych kolejkach elbląski beniaminek zanotował porażkę 0:2 z Bogdanką w Łęcznej oraz remisy 1:1 w Katowicach z GKS-em i 0:0 z Zawiszą w Bydgoszczy. Dwa zdobyte dotychczas punkty dają Olimpii 13. miejsce w tabeli. 

Wisła tymczasem na koncie ma sześć oczek po wygranych w Płocku 1:0 z Piastem Gliwice i 3:1 w Nowym Sączu z Sandecją oraz po porażce 1:3 u siebie z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Nafciarze po trzech kolejkach są na piątym miejscu w tabeli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz