piątek, 5 sierpnia 2011

Paulina szczęśliwa w Szkocji


XLV Międzynarodowe Igrzyska Młodzieży w szkockim Lanarkshire rozpoczęte! Jak twierdzą organizatorzy, wczoraj (w czwartek) wieczorem na ceremonię otwarcia imprezy przybył cały połączony świat. Ekipy (zawodnicy, trenerzy, delegaci), jakie przybyły na doroczne święto sportu dziecięcego to armia około 1300 osób. W tym gronie znalazła się 24-osobowa delegacja z Grodu Krzywoustego. 

Płocczanie dotarli na miejsce, podróżując przez Londyn i Glasgow. Młodzi sportowcy zostali zakwaterowani w szkole Coatbridge St. Andrew's High School. Po krótkim odpoczynku jeszcze w czwartek zdążyli zaliczyć pierwsze treningi na miejscowych obiektach. Zapowiadają, że od pierwszego dnia zawodów będą walczyć o medale. A te zaczynają się dziś.

Do boju przystąpili już wszyscy płocczanie -  lekkoatleci, pływacy, siatkarki i badmintoniści. Dziś rozpoczęły się także zmagania w pozostałych pięciu innych dyscyplinach, w których Płock nie jest reprezentowany: golfie, żeglarstwie, judo, tenisie ziemnym i piłce nożnej.

O szczęściu może już mówić Paulina Kozłowska, która z wolnym losem już przeszła pierwszą rundę turnieju badmintona. W drugiej trafia jednak na Chinkę Kit Yeng Wong, która może okazać przeszkodą nie do przebycia. Grę zaplanowano na jutro. Nie podzielił szczęścia Pauliny Arek Gołębiewski, który w pierwszej rundzie swojego turnieju, dopiero jutro, zmierzy się ze Słoweńcem Videm Żoharem. Oboje płocczanie zagrają natomiast dziś o 15.15 w turnieju gry mieszanej, a ich przeciwnikami będą Chinka Yeng Wong i jej kolega Seng Yo Ho.

Swoją walkę rozpoczynają siatkarki, które zmierzą się w grupie eliminacyjnej z gospodyniami z Lanarkshire reprezentującymi Szkocję z Kanadyjkami z Brandford oraz ze Słowenkami z Mislinji. Dziś grają ze Słowenią oraz ze Szkocją.


Lekkoatleci  i pływacy również dzisiaj rozpoczynają swoje eliminacje.

W czwartek w Lanarkshire odbyło się także posiedzenie Komitetu Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych. Wśród uczestników obrad znalazł się wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski. Prezydentem komitetu jest Torsten Rasch pochodzący z zaprzyjaźnionego z Płockiem Darmstadt w Niemczech. W statucie KMIS dokonane zostały drobne zmiany. Odbyły się również wybory uzupełniające do władz komitetu. Zgłoszone zostały trzy kandydatur, z których najwięcej głosów zebrała Heather Schneider z Kanady.

2 komentarze:

  1. Karolina Ciesielska MUKS Płock wygrała z wynikiem 12.81 eliminacje (wiatr -1,9) i gładko awansowała do półfinału biegu na 100m

    OdpowiedzUsuń
  2. Wieści ze Szkocji. Karolina Ciesielska wygrała pierwszą z trzech serii półfinałowych biegu na 100m z najlepszym czasem 12.70 (wiatr -0,3). W niedzielę trzymamy kciuki podczas finału.

    OdpowiedzUsuń