środa, 24 sierpnia 2011

Piłkarskie święto w Proboszczewicach

Mecz reprezentacji Polski i Walii U15 okazał się wielkim świętem piłkarskim, pierwszym tak dostojnym w Centrum Sportu "Wierzbica" w Nowych Proboszczewicach (gmina Stara Biała). Polscy młodzicy pokonali gości 2:0, ale sam wynik nie był najważniejszy - W meczach towarzyskich gramy jak mistrzowie świata, pokonujemy najlepszych. Chodzi o to by później w meczach o coś nauczyć się zwyciężać - powiedział "Sportowcowi Płockiemu" Jerzy Engel (na zdjęciu), były selekcjoner pierwszej reprezentacji który z ramienia komisji szkolenia PZPN przyglądał się młodym piłkarzom.

Gospodarze wygrali 2:0 (do przerwy 1:0), po bramkach Kamila Anczewskiego i Konrada Kołodzieja. Nie zabrakło emocji, i nie zawiodła publiczność, która licznie stawiła się na nowym obiekcie, chyba po raz pierwszy w takiej frekwencji. Rewanż już w czwartek na stadionie miejskim w Płocku o godz. 16.00.


Polska - Walia 2:0 (1:0)
Bramki: Anczewski w 31 i Kołodziej w 75.
Polska: Kuchta - Bielawski, Najemski, Grzejda (78. Szarek), Bochniewicz - Szewczyk, Kuśnierz, Sypniewski (60. Kuczak), Anczewski (66. Kołodziej) - Madeński (78. Kowalczyk), Tomasiewicz.
Walia: Cameron - White, Davies (56. Clarke), Atyeo, Jones (56. Harries) - Walsh (40. Francis), Humphries, Smith, Copp (40. Wright) - Noor (40. Charles), Penny (69. Bellamy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz