czwartek, 25 sierpnia 2011

Pokonali niemieckiego drugoligowca


Piłkarze ręczni płockiej Orlen Wisły wygrali drugi mecz kontrolny podczas swojego niemieckiego zgrupowania. Tym razem ekipa prowadzona przez duńskiego trenera Larsa Walthera pokonała drugoligowy zespół VfL Bad Schwartau 32:25, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu. W składzie płockiego zespołu pojawił się wreszcie narzekający wcześniej na drobny uraz Joakim Backstrom. Od początku okresu przygotowawczego jedynym zespołem, który zdołał wygrać z nafciarzami, był THV Kiel.Przeciwnicy byli bardziej wymagający niż Flensburg, z którym Orlen Wisła zagrała dzień wcześniej. Nafciarze doskonale ustawiali się w defensywie, która w pojedynku z niemieckim drugoligowcem okazała się ich bardzo mocną bronią. Krzysztof Kisiel, drugi trener płockiego zespołu, narzekał na pracę sędziów, którzy podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji (ale w obie strony). Podkreślił jednocześnie, że trzeba przyzwyczaić się do tego, że arbitrzy mogą podejmować różne, nie zawsze korzystne dla płockiego zespołu decyzje.


– Trzeba być zadowolonym ze zwycięstwa – powiedział Krzysztof Kisiel. – W piątek zagramy z drużynami znacznie lepszymi, ale jestem przekonany, że zawodnicy dadzą z siebie sto procent. 

W spotkaniu z Bad Schwartau sześć bramek dla Orlen Wisły zdobył Adam Wiśniewski. Pięciokrotnie trafiał Joakim Backstrom, cztery gole na swoim koncie zapisał Bostjan Kawas, a po trzy Christian Spanne, Luka Dobelsek i Michał Kubisztal. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Miszka, a po jednej Zbigniew Kwiatkowski, Piotr Chrapkowski, Nikola Eklemović, Kamil Syprzak i Paweł Paczkowski.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz