poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Kolejna wygrana


Ekipa Błękitnych Gąbin rozegrała ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem czwartoligowego sezonu 2011/2012. Tym razem podopieczni trenera Marka Ledziona wyjechali do Goleszyna, aby zmierzyć się z tamtejszym Orłem, występującym na co dzień w płockiej grupie klasy okręgowej. Zdecydowanie lepsi w tym pojedynku okazali się czwartoligowcy, wygrywając pewnie 5:1. Zespół z Gąbina latem rozegrał pięć meczów kontrolnych, czterokrotnie wygrywając, a tylko raz remisując. Wrażenie na rywalach, z którymi przyjdzie się Błękitnym potykać na boiskach czwartej ligi, powinien robić bilans bramkowy sparingów 30:12. Pierwszym przeciwnikiem gąbinian w nowym sezonie będzie Mławianka Mława. Mecz rozpocznie się w sobotę 13 sierpnia o 14.00.Przez niemal pół godziny z boiska wiało nudą. Oba zespoły niespecjalnie kwapiły się do ataków. W końcu bramkarza miejscowych próbował zaskoczyć Krzysztof Różycki, a po nim to samo uczynił Bartłomiej Dębicki. Żadna z tych prób nie przyniosła jednak powodzenia. Podobnie jak strzał Radosława Wiśniewskiego.

W końcu bezpańską piłkę na tuż przed polem karnym przechwycił Radosław Wiśniewski. Uderzył w długi róg, a bramkarz miejscowych nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. Wynik pierwszej połowy w 44. minucie ustalił Arkadiusz Smagała, wykorzystując idealne podanie Damiana Jóźwiaka.

Na pierwszego gola po przerwie trzeba było poczekać zaledwie osiem minut. Dwójkową akcję, którą przeprowadzili Piotr Widzyński z Krzysztofem Różyckim, ten drugi wykończył precyzyjnym uderzeniem do pustej bramki. Minutę później ten sam zawodnik ponownie pokonał bramkarza miejscowych, tym razem wykorzystując podanie Tomasza Niedzielaka.

Niespełna dziesięć minut przed końcem meczu honorowego gola dla zespołu z Goleszyna zdobył Grzegorz Krzewicki, popisując się pięknym strzałem z rzutu wolnego z 20 metra. Wynik meczu w 87. minucie ustalił Piotr Widzyński.

Orzeł Goleszyn – Błękitni Gąbin 1:5 (0:2)
Bramki: Krzewicki (81.) dla Orła oraz Wiśniewski (34.), Smagała (44), Różycki 2 (53. i 54) i Widzyński (87.) dla Błękitnych
Błękitni: Kłosiński (46. Wydra) - Nowak, Skierkowski, Tomaszewski, Widzyński - Dębicki, Niedzielak, Józwiak (68. 'Paczkowski) - Wiśniewski, Smagała (46. 'Jasiński), Różycki (68. Smagała)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz