sobota, 20 sierpnia 2011

Kiendyś najlepszy w Płocku, Bodnar wygrywa ProLigę


To było godne zwieńczenie tegorocznego cyklu wyścigów BGŻ ProLigi. Jubileuszowy 50. Wyścig o Puchar Ministra Obrony Narodowej rozgrywany w okolicach Płocka wygrał kolarz grupy CCC Polsat Tomasz Kiendyś. Wraz z Radosławem Romanikiem (Bank BGŻ) i Matejem Jurco (Dukla Trencin Merida) zdołali oni uciec peletonowi i dojechać do mety. Czwarte miejsce zajął Łukasz Bodnar (CCC), zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w tegorocznym cyklu BGŻ ProLigi.Kolarze ruszyli z płockiego rynku, ale start ostry nastąpił w Brwilnie. Zawodnicy mieli do pokonania 170 kilometrów. Pozornie dystans niezbyt imponujący, ale mocny boczny wiatr sprawił, że na pofałdowanej trasie szybko uaktywnili się harcownicy. Zaczęło się od siedmiu rund po 17,2 kilometra, a później kolarze wjechali do Płocka, gdzie musieli jeszcze pokonać trzy okrążenia na małej pętli w okolicach Rynku Starego Miasta.

W Płocku jako pierwsi pojawili się uciekający przez większą część trasy Radosław Romanik, Matej Jurco oraz Tomasz Kiendyś. Prowadząca trójka rozegrała między sobą trzy lotne premie usytuowane na linii mety. A na ostatnim okrążeniu największą przytomnością umysłu popisał się Tomasz Kiendyś, który urwał się towarzyszom ucieczki i samotnie minął linię mety.

Drugą, pięcioosobową grupkę przyprowadził Łukasz Bodnar, który sklasyfikowany został na czwartej pozycji. To wystarczyło mu, aby w klasyfikacji łącznej BGŻ ProLigi wyprzedzić swojego klubowego kolegę Tomasza Marczyńskiego (nieobecnego na wyścigu o Puchar MON).

Kolarze ekipy CCC Polsat triumfowali drużynowo zarówno w wyścigu o Puchar MON, jak i w klasyfikacji generalnej BGŻ ProLigi, udowadniając, że są obecnie zdecydowanie najlepszą polską grupą kolarską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz